« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milenyum sözleşmesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Abramczyk, 2002'ye kadar Antalyaspor'da

Antalyaspor'un 1. lig'deki tarihinde ilk kez sezon bitmeden bir teknik direktörün sözleşmesi uzatıldı. Abramczyk, dün görev süresini 2002 yılına kadar uzatan yeni sözleşme imzaladı.

Tam yetki ile

Antalyaspor'da, Teknik Direktör Abramczyk'in sözleşmesi 2 yıl daha uzatıldı. Dün yeni sözleşme imzalayan Alman hoca, 2002 yılına kadar tam yetki ile kırmızı beyazlı takımın başında olacak. Abramczyk'e, 1 Haziran 2000'de başlayıp, 31 Mayıs 2002'de sona erecek 2 yıllık görev süresi için 700 bin mark ödeneceği öğrenildi. Şimşek'in teknik patronu, sezon başında Antalya ile bir yıl için 250 bin mark karşılığında anlaşmıştı.

Özel maddeler

Abramczyk, Antalyaspor bu sezon Türkiye Kupası'nda final oynarsa 100 bin, ligdeki derecesi ile UEFA Kupası'na katılırsa 200 bin mark ekstra ücret alacak. Antalyaspor Başkanı Bekir Kumbul, 2 hafta önce prensipte anlaştıkları Abramczyk ile ilk etapta sezon sonunda sözleşme imzalamayı düşündüklerini, ancak kamuoyundaki spekülasyonlar nedeniyle sezon sonunu beklemediklerini söyledi. Başkan Kumbul, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kolej takımı

‘‘Son günlerde hocamızın gönderileceği yolunda asılsız iddialar ortaya atıldı. Akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak için sezon sonunu beklemeden sözleşme imzaladık. Abramczyk'in, Antalyaspor'u Türkiye'de ve Avrupa'da layıkı ile tanıtacağından en küçük kuşkumuz yok. Bizim en büyük hedeflerimizden biri, Antalyaspor'a bir kolej takımı kimliği kazandırmaktı. Bunu da hocamız Abramczyk ile gerçekleştireceğimize inandık.’’

Ben de istedim

Abramczyk ise, önümüzdeki yıl idealindeki kadroyu kurmak için mart ayından itibaren transfer çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Alman çalıştırıcı, ‘‘Sözleşmemin uzatılması, önümüzdeki yılın hazırlıklarına daha erkenden başlamamızı sağlayacak. Ben de Antalyaspor'da daha uzun süre çalışmak istiyordum ve arzuladığım gibi oldu. Başkan Kumbul ve yöneticilerin kısa sürede bana güven duymaları benim için mutluluk verici.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler