Milas'tan Irak'a yoğurt satıyoruz

Hürriyet Haber
15.05.2010 - 16:37 | Son Güncelleme: 15.05.2010 - 16:37

Muğla'nın Milas ilçesinde hizmet veren Milas Grup Süt Ürünleri Tesisi'nin, Irak'a yapacağı yıllık 2 milyon dolarlık süt ürünleri ihracatının ilki gerçekleşti.

Milas-Menteş Köyü yolu üzerinde 3 bin 500 metre karelik alan üzerine kurulan Milas Grup Süt Ürünleri Tesisi'nde Irak'a ilk süt ürünleri gerçekleşirken, ilk ihracatta 16 ton tam yağlı yoğurt Irak pazarına sunuldu.

Yapılan ihracatla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Milas Süt Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Sami Temizel, ürettikleri ürünleri Ege Bölgesi ve Irak'a pazarladıklarını söyledi.

Iraklı yetkililerle yıllık 2 milyon dolarlık sözleşme imzaladıklarını kaydeden Temizel, aynı zamanda Muğla bölgesi sahil kentlerinde de pazarlama çalışmalarını tamamladıklarını kaydetti. Temizel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İç piyasada da ilk yıl 3-3,5 milyon TL'lik bir pazar hedefliyoruz. Firmamızda 16 kişi çalışıyor. Bu sayının üretime göre yıl sonuna kadar 30'u bulmasını bekliyoruz. Hedefimiz Irak ve iç pazarda yıllık yüzde 20 artış sağlamak. Bugün Irak'a, kaymaklı tam yağlı yoğurt gönderiyoruz. Iraklılar kaymaklı ve yağlı yoğurdu çok seviyorlar. Bunun yanında ilerleyen günlerde peynir ve labne gibi ürün talepleri var ve bunları da çok kısa bir zamanda tamamlayacağız.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı