Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milan'da Terim büyüsü

İtalyan medyasının övgüyle söz ettiği Türk teknik adam için Shevchenko "2 gündür tanıyorum ama içindeki gücü bize yansıttı" dedi.

Reha ERUS
SON GÜNCELLEME
Karakteri güçlü

Milan'ın yıldız futbolcuları F.Inzaghi ve A.Shevchenko, basın toplantısında teknik direktörleri Fatih Terim'e övgüler yağdırdılar. Ukraynalı Shevchenko, "Terim'in en iyi özelliği, güçlü karakteri. Kendisini 2 gündür tanıyorum ama içindeki gücü bize hemen yansıttı" dedi.

Milan'ın farkı

Shevchenko, Terim'le Milan'ın geçmiş sezonlardan farkının, "maç sırasında istendiği zaman ritmi değiştirebilme özelliği" olacağını söyledi. Inzaghi ise "Bundan önce çalıştığın teknik adamlarla Terim'i kıyaslar mısın" sorusuna "Tek fark, İtalyanca'yı iyi konuşamaması. Kendi kariyeri ve Milan için doğru zamanda geldi" yanıtını verdi.


Taraftar çıldırıyor

İtalyan medyası ise Milan'ın açılışında Terim'i ön plana çıkardı. La Gazzetta dello Sport, "Terim Milan'ı ateşledi. Sacchi dönemindeki gibi taraftarlarca benimsendi. Yeni Milan ile yeni bir aşk başladı" dedi. Corriere dello Sport da Terim'i Sacchi'ye benzeterek imparator, Rui Costa ve Inzaghi için taraftarların çıldırdığını yazdı.

Eski günlerdeki gibi

Tuttosport, "Milan'ın gücü" başlığı ile Milanello tesislerinin önünde 10 bin taraftarın birikmesinin Terim ile yeni oyunculara bağlanabileceğini yorumladı. Corriere della Sera gazetesi "Terim'in Milan'ı şimdiden görkemli" başlığını atıp, Galliani'nin "Rijkaard- Van Basten- Gullit'in unutulmaz sezonlarına dönüyoruz" sözlerine değindi.


Bunları da Beğenebilirsiniz