« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milan Baros kadroya alınmadı

Spor Toto Süper Lig'in 4'üncü haftasında yarın Medical Park Antalyaspor'a konuk olacak Galatasaray, Antalya'ya geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

ASLAN'IN ANTALYA ŞANSSIZLIĞI

Antalya Havalimanı CIP salonundan çıkış yapan sarı kırmızı kafileyi, Antalya Galatasaraylılar Derneği üyesi 40 taraftar ile Galatasaray Futbol Okulu'nda eğitim gören 30 minik futbolcu karşıladı. Galatasaray kafilesi ile birlikte futbol şube sorumlusu Abdurrahim Albayrak, ikinci başkan Ali Dürüst, yönetim kurulu üyeleri Celal Gürcan ve Necati Demirkol da geldi.

Çiçek ve tezahüratlarla karşılanan futbolcular ile teknik direktör Fatih Terim'in moralinin yüksek olduğu gözlendi. Bazı taraftarlar da futbolculara çeşitli hediyeler verdi. Antrenmanda sakatlanan Sabri'nin, sakatlık sonrası Antalya kafilesinden çıkarıldığı belirtildi.

Galatasaray'ın Antalya kafilesinde, geçirdiği ameliyat sonrası uzun süre sahalardan uzak kalacak Ujfalusi ve bugünkü idmanda sakatlanan Sabri Sarıoğlu'nun yanı sıra, yeni transfer Furkan Özçal ile Gökhan Zan, Ceyhun Gülselam, Milan Baros ve Sercan Yıldırım bulunmuyor.

Sabri sakatlandı

Galatasaray'ın Antalya yolculuğu öncesi bu sabah İstanbul'da yaptığı antrenmanda Sabri Sarıoğlu sakatlandı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basına kapalı gerçekleştirilen antrenmanda deneyimli oyuncunun sol uyluk ön adalesinde “grade 1-2 zorlanma” tespit edildiği bildirildi.

Sabri, sakatlık sonrası Antalya kafilesinden çıkarıldı.

Antalya kafilesi

Galatasaray'ın Antalya kafilesinde, geçirdiği ameliyat sonrası uzun süre sahalardan uzak kalacak Ujfalusi ve bugünkü idmanda sakatlanan Sabri Sarıoğlu'nun yanı sıra, yeni transfer Furkan Özçal ile Gökhan Zan, Ceyhun Gülselam, Milan Baros ve Sercan Yıldırım bulunmuyor.

Cezası süren Engin Baytar'ın da dahil edildiği Galatasaray'ın Antalya kafilesinde ayrıca şu oyuncular yer alıyor:

Muslera, Ufuk Ceylan, Cris, Dany, Hakan Kadir Balta, Semih Kaya, Eboue, Çağlar Birinci, Hamit Altıntop, Aydın Yılmaz, Selçuk İnan, Melo, Riera, Yekta Kurtuluş, Emre Çolak, Amrabat, Elmander, Burak Yılmaz, Umut Bulut.

Dürüst: “Zor bir deplasman”

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, yolculuk öncesinde gazetecilere açıklama yapıp, soruları yanıtladı.

Dürüst, “Milli maç arasının ardından Süper Lig'e başlıyoruz. Antalyaspor bu senenin parlayan yıldızı. Zor bir deplasman. Tabi Galatasaray'ın amacı kazanmak. Galip gelmek için gidiyoruz” dedi.

Cezalı olmasına rağmen kafileye dahil edilen Engin Baytar hakkında da konuşan Dürüst, “Takımın oyuncusu. Takımla hep beraber olmak lazım. Bugün yerini alamıyor ama hazır olması lazım. Moral olarak ben ve arkadaşlarım yanındaydık” derken, maç kadrosuna alınmayan Milan Baros hakkında ise, “Baros bizim oyuncumuz. Hazır olduğu zaman hocamız gerekiyorsa ona kadroda yer verecektir. Şu anda hocalarla birlikte idman programına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Ali Dürüst, milli futbolcular Selçuk İnan ve Hamit Altıntop ile ilgili sorulan bir soruyu ise, “Selçuk ve Hamit bizim önemli oyuncularımız. Galatasaray'a gelmeden evvel milli olmuşlardı. Bu oyunculara sahip çıkmak lazım. Özellikle saha içindeki arkadaşlar da birbirlerine davranırken, yanlış anlamalara mahal vermemeliler” diye yanıtladı.

Dürüst ayrıca, Fenerbahçe'den genç oyuncu Recep Niyaz'ın transferiyle ilgili yöneltilen bir soruya ise, “Yok, yok öyle bir şey. Söz konusu değil” diye cevap verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler