Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milan, Antalya'da futbolcu seçecek

İtalya'nın ünlü futbol kulübü AC Milan, Antalya'da 6-16 yaş grubundaki yetenekli gençler arasından altyapısı için futbolcu seçecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
AC Milan'ın 6-16 yaş junior grubu menajeri Marco Schembri, kulüp avukatı Fabrizio Commanduci ile projenin organizatörü eski futbolcu Tanju Çolak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret ederek, projeleri hakkında bilgi verdiler.

Marco Schembri, Antalya'daki genç yetenekleri belirlemek için seçmeler yapmak istediklerini belirterek, seçmeler sonunda belirlenen 6-16 yaş gurubundan 5 kişinin İtalya'ya götürüleceğini kaydetti. Milan'ın, bu organizasyonu 46 ülkede yaptığına işaret eden Schembri, “Her ülkeden gelen gençler İtalya'da tekrar seçmelere tabi tutulacak. Turnuvalar düzenlenecek ve en iyileri Milan'ın kadrosuna alınacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de bu organizasyon için Antalya'nın en doğru şehir olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Antalya bir futbol kenti. Kent için önemli bir fırsat. Her yıl Antalya'da dünyanın dört bir yanından Bin'in üzerinde takım kamp yapıyor. Buradaki kamp tesislerinin kalitesini Avrupa'da bile bulmak mümkün değil. Milan, kamp için Antalya'yı seçebilir. Organizasyon için her türlü yardımı yapmaya hazırız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz