« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Mikrofonu her alan konuşursa faydası olmaz"

Yiğit Şardan’ın istifasıyla Galatasaray’ın yeni Basketbol Şube Sorumlusu olan yönetim kurulu üyesi Mümtaz Tahincioğlu, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada “Oyuncularımıza ‘Bu koşullarda ligde kalırsanız gerçek şampiyon siz olursunuz’ dedik. Medyanın da bunu böyle algılaması gerekir. Birinci görevimiz ligde kalmak, ama bazı cezalar insaf dışı, bazıları da gereksiz. Ligde kalmamız için puanımızın en azından sıfır olması gerekiyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

BİRİNCİ GÖREVİMİZ LİGDE KALMAK

Galatasaray, bu zor süreçten rahatlıkla çıkacaktır. Bize verilen cezalara bakılarak değerlendirme yapıldığında ligde kalma çabası birinci görevimiz olacak.  Önemli olan birlik. Galatasaray camiasını birliğe çağırıyorum.

BAZI CEZALAR İNSAF DIŞI BAZILARI GEREKSİZ

Tahkim Kurulu’ndan, tabii ki, bütün cezaları kaldırmasını bekleyemeyiz, ama bazı cezaların biraz insafın dışına çıktığını, bazılarının da gereksiz olduğunu düşünüyoruz. Aynı suçtan iki ayrı ceza verilmesi de yanlış bir durumun göstergesidir. Beklentimiz, Galatasaray’ın ligde kalmasını sağlayacak ortamın yaratılmasını sağlamak. Haksızlık yapılan bazı insanlar için de daha olumlu bir sonuç alınmasını istiyoruz.

ARTIK TEKNİK VE İDARİ HEYET ONAY ALMADAN KARAR VEREMEYECEK

Olaydan hiçbir yöneticinin haberinin olmaması, basketboldan sorumlu yöneticimizin de yönetim kurulundan 1 akşam önce öğrenmesi üzücü bir olay.

Bizim bu olaydan çok daha önce haberdar olmamız gerekirdi. Başarılı bir takım ruhu yaratmışlar ki bizden bu olayı 2 ay boyunca saklamışlar.

Bir daha böyle bir olayın yaşanmaması adına, bundan sonraki her türlü faaliyetlerimizde bir ön onay alacağız. Ön olayı almadan profesyonellerimiz herhangi bir karar alamayacaklar. Şu anda almış olduğumuz en önemli tedbir budur. Tedbir, onay mekanizmasının işlemesidir.

Şimdi 2 ay boyunca bu olay söylenmemiş, Basketboldaki idari heyet, teknik heyet, oyuncular bunu biliyor. Eğer bu kadar süre söylenmemişse, bu bir takım ruhudur. Bunun bir iyi bir kötü tarafı var. Kötü tarafı böylesine bir olayın 2 ay boyunca saklanmış olması…

GALATASARAY LİGDE KALIRSA GERÇEK ŞAMPİYON OLUR

Galatasaray’ın puan düşürme cezası değişmeli…Eksi 5’le başlamak yerine sıfır puanla başlarsanız ligde kalma oranımız artacaktır. Biz sporcularımıza şunu söyledik: “Arkadaşlar siz bu koşullarda ligde kaldığınız zaman gerçek şampiyon sizsiniz” dedik. Galatasaray Basketbol Takımı, ligde kalırsa gerçek şampiyon olacaktır. Medyanın da bunu böyle algılaması gerekir.

MİKROFONU HER ALAN KONUŞURSA BUNUN KİMSEYE FAYDASI OLMAZ

Galatasaray camiasına şunu söylemek gerekiyor. Konuşmalarımızı dikkatli yapmalıyız. Aksi halde Galatasaray zor durumda kalıyor.

Yapıcı tenkitlerden her zaman ders alırım. Ama yıpratıcı olanların kesinlikle tasvip etmem. Yapıcı eleştiri olsun kimden gelirse gelsin hiç önemi yok. Biz gereken dersleri çıkartırız. Ama eline mikrofonu alan konuşursa kimseye faydası yok. Yapıcı eleştirilerin her zaman başımızın üzerinde yeri var.


Bunları da Beğenebilirsiniz