KOCAELİ HABERLERİ

Mikro Kredi Sayesinde Kendi İşinin Patronu Oldu

IHA
30.08.2015 - 09:49Son Güncelleme :

İZMİTLİ BİR EV HANIMI, İZMİT BELEDİYESİ TARAFINDAN VERİLEN MİKRO KREDİ DESTEĞİ KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU.

IHA

İzmitli Filiz Yıldız Celep isimli kadın, mikro kredi sayesinde kendi işinin patronu oldu.
İzmit Belediyesi Kadıköy mahalle konağı bünyesinde faaliyete geçirilen mikro kredi şubesi sayesinde kendi işinin patronu olan Celep, ürettiği ürünleri sadece İzmit’te değil, İstanbul başta olmak üzere Sakarya ve diğer illere de satıyor.
Filiz Yıldız Celep, İzmit Belediyesi Mikro Kredi Şubesi’nden aldığı bin TL kredi ile işe başladığını anlatarak, “Her zaman kendi işimi kurmak istemişimdir. Fakat sermayem olmadığı için bunu yapamamıştım. İzmit Belediyesi’nin ev hanımlarına destek için mikro kredi şubesini faaliyete geçirince hemen başvuruda bulundum. Aldığım bin TL kredi ile annem Necla, kardeşim Emine Sadıç ile birlikte kostüm işine girdik. Mikro kredinin miktarı az gibi görünmesine rağmen bizler için bu önemli bir fırsattı. İş fikrimiz vardı ancak hiç birikimimiz yoktu, aldığımız krediyle makinelerimizi aldık daha sonra yer tuttuk, şimdi daha büyük bir yere geçerek araç aldık. İlk kredimizi kapattığımızda bir sonraki yıl yeniden aldığımız krediyle işimizi geliştirdik. Gerçekten iş yapmak isteyen kadınlara İzmit Belediyesi Mikro Kredi Şubesi’ne gitmelerini öneriyoruz. Bazen siparişleri bile yetiştirmekte güçlük çekiyoruz. Mikro krediyi İzmit’e getirerek biz kadınlara verdiği büyük destekten dolayı Belediye Başkanımız sayın Dr. Nevzat Doğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Mikro kredi şubesi olmasaydı belki de bizler bu işi yapamayacaktık” dedi.
İzmit’teki mikro kredi şubesini ilk olarak 11 Kasım 2013 tarihinde faaliyete geçirildiğini söyleyen yetkililer de, “Özellikle ev hanımlarının el işlerini genişleterek aile ekonomilerine katkı sağlamayı hedefleyen krediden yararlanmak isteyenleri Kadıköy Mahalle Konağındaki şubemize bekliyoruz. 100-1000 lira arasında değişen küçük krediler zamanla kadınlarımızın müteşebbis ruhlarını geliştirerek daha büyük yatırımlara neden olmaktadır. Verilen krediler 46 haftada faizsiz olarak geri ödenmektedir. Dar gelirli kadınlarımızın, kendi kendilerine gelir getirici faaliyetlerde bulunmasına olanak sağlayan mikro krediden faydalanmak isteyenlere kredileri 3 günlük bir eğitim sonunda veriliyor. Şimdiye kadar 260 kadın mikro krediden yararlandı. İzmit Belediyesi olarak, kadının ekonomik yaşama katılması ve güçlenmesi için İZMEK kurslarında beceri kazandırıyor, mikro kredi ile bunu destekliyor, satış noktaları ve kadın el emeği pazarları ile güçlenmesine yardımcı oluyoruz” şeklinde konuştular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Mikro Kredi Sayesinde Kendi İşinin Patronu Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mikro Kredi Sayesinde Kendi İşinin Patronu Oldu haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı