Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mihraç Ural'ın örgütünden açıklama: İrtibatımız kesildi

  hürriyet.com.tr
  04.04.2016 - 09:58 | Son Güncelleme:

  Reyhanlı'daki terör saldırısının sorumlusu olarak aranan Esad yanlısı Suriye Mukavemeti – Liva İskenderun Halk Kurtuluş Cephesi'nin lideri Mihraç Ural'ın örgütünden ilk açıklama geldi. Örgüt, Ural'dan 27 Mart'tan beri haber alamadıklarını, irtibatlarının kesildiğini, ölüp ölmediğine dair herhangi bir bilgiyi teyit edemediklerini duyurdu.

  Geçen hafta Esad'a karşı savaşan Ahrar uş-Şam bir açıklama yaparak Mihraç Ural'ı öldürdüklerini açıkladı. Anadolu Ajansı da istihbarat yetkililerine dayandırdığı haberinde, Ural'ın öldürüldüğünün teyit edildiğini bildirdi.

  Bu haberlerin yayınlanmaya başladığı 27 Mart gününden beri ise Ural'ın yaşadığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Önceki gün ise Ural'ın yönettiği Suriye Mukavemeti – Liva İskenderun Halk Kurtuluş Cephesi ilk defa bir açıklama yaparak Ali Keyyali kod adlı Mihraç Ural'dan 27 Mart gününden beri haber alamadıklarını ve irtibatın kesildiğini duyurdu.

  AA: Mihraç Ural’ın ölümü doğrulandıAA: Mihraç Ural’ın ölümü doğrulandı

  Örgüt açıklamasında "Onunla olan iletişim kanalları da kapanmış bulunmaktadır" dedi.Ural'ın ölüp olmediğine dair herhangi bir bilginin teyit edilmediğini de açıklayan örgüt, saldırılarının devam edeceğini de duyurdu.

  Mihraç Ural gizlice gömüldü iddiası'Mihraç Ural gizlice gömüldü' iddiası

  Etiketler: Reyhanlı , son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı