« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Miharbi yaşama veda etti

Yelken dünyasının en kıdemli isimlerinden Mustafa Miharbi, bugün Yeşilköy-Yeşilyurt arasında otomobilinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turksail.com'un haberine göre, Miharbi, geçtiğimiz yıl yeni satın aldığı X-55 Filizim yatı ile Atlantik ötesi ARC yarışına katılmış, sınıfında üçüncü olmuş ve “bu benim jübilem, artık yarışmayacağım” demişti.

Yat yarışçılığının yanında Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’nde (TAYK) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Yelken Federasyonu’nda (TYF) Eğitim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan, TUYEP adı verilen yelken eğitim müfredatında büyük emeği geçen Mustafa Miharbi bu gün sabah saatlerinde İstanbul’da yaşama veda etti.

Miharbi, geçtiğimiz günlerde eşi ve aile dostu bir çiftle birlikte Kos adası açıklarında Atlantik Okyanusu'nu aştığı X-55 Filizim yatı ile yelken seyri yaparken direği kırılmış ve Danimarka'daki X-Yachts firması yetkililerinden "yeni bir tekne" sözünü alınca mutlu olmuştu. 

Yeşilköy-Yeşilyurt arasında otomobili ile seyir halindeyken geçirdiği kalp krizini atlatamayan Mustafa Miharbi’nin cenaze töreni hakkında bilgi ulaştığında paylaşacağız.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler