Gündem Haberleri

  Mihalıççık'ta sigara gerginliği

  ESKİŞEHİR, (DHA)
  26.12.2009 - 14:19 | Son Güncelleme:

  ESKİŞEHİR’in Mihalıççık İlçesi'nde bir kahvede sigara içen gençler ile polisler arasında tartışma çıktı. Sigara cezası kesilen yaklaşık 30 kişi Emniyet Amirliği'ne yürüdü.

  Mihalıççık'ta önceki akşam denetim yapan polisler bir kahvede sigara içen 30 kişiye ceza kesti. Bunun üzerine, ceza kesilenlerle polisler arasında tartışma çıktı. İlçede kapalı alanlarda sigara içme yasağının katı bir şekilde uygulandığını ve sigara içenlere bazı polislerin hakeret ettiğini öne süren bir grup genç, İlçe Emniyet Amirliği binasına yürüdü.

  Mihalıççık Emniyet Amirliği önündü toplanan gençler ile polisler yine tartışmaya başlayınca gerginlik tırmandı. Bunun üzerine Emniyet Amiri Özcan Aydemir, gençleri yatıştırdı. Kalabalık daha sonra dağıldı.

  BU İLK OLAY DEĞİL

  İlçe sakinleri, bir ay önce kahvede sigara içen çarşı iznindeki bir grup asker ile polisler arasında tartışma çıktığını, kahvede oturanların buna tepki göstererek askerlere kesilen cezanın kendilerine kesilmesini istediğini söyledi. Polislerin ise askerlere ceza kestiğini anlatan ilçe sakınleri, polislerin sigara yasağını katı bir şekilde uyguladığını, kahvelerde sigara içenleri video kamerayla görüntüleyip daha sonra Emniyet Amirliği’ne çağırarak ceza kestiğini iddia etti.
  Mihalıçık Belediye Başkanı MHP'li Ümit Güven de “Bir süredir bu sorunu ilçemizde yaşıyoruz. Emniyet yetkililerimizden de bu yasak konusunda daha hassas olmalarını bekliyoruz. Yaşanan bu sıkıntının daha da büyümemesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise denetim yapılan kahvede daha önce sigara içen kişilerin uyarıldığını, ancak önceki akşam tekrar aynı kahveye gidildiğinde sigara içen 30 kişi hakkında yasal işlem yaptıklarını belirtti. Yetkililer, bu kişilerin topluca Emniyet Amirliği binasına yürüdüklerini, yapılan ikaz üzerine dağıldıklarını, kimseninin gözaltına alınmadığını bildirdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı