Migros'tan Fener'e ayda 30 milyar akacak

Hürriyet Haber
02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

FENERBAHÇE Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndaki MMM Migros, dün törenle açıldı. Migros, inşaat sırasında Fenerbahçe Kulübü'ne 3.5 milyon dolar verdi. Bu rakam kiradan düşülecek. Bu Migros mağazasının ayda 1 trilyon lira olması beklenen cirosunun yüzde 3'ü, yani 30 milyarı Fenerbahçe'ye akacak.

F ENERBAHÇE Şükrü Saraçoğlu Stadı içinde yer alan MMM Migros, dün kapılarını müşterilerine açtı. Onbinlerin gollerle coştuğu Fenerbahçe Stadı'nda artık Kadıköylüler gol sesleri eşliğinde alışveriş yapacak. Dünyada benzer bir örneği olmayan bu proje ile Fenerbahçe Kulübü, televizyon, bilet satışları, sponsorluk dışında artık yıllar boyu sürecek bir gelire daha sahip oldu.

MMM Migros'ların günlük cirosunun yaklaşık 30 milyar lira olduğu ve aylık cirosunun da 1 trilyona ulaştığı belirtiliyor. Fenerbahçe Spor Kulübü satışlardan yaklaşık yüzde 3 pay alacak. Migros, Fenerbahçe Stadı içinde yer alan MMM Migros'un inşaası sırasında Klübe yaklaşık 3.5 milyon dolarlık ödeme yaptı. Bu miktar Fenerbahçe Kulübü tarafından kiradan düşülecek. MMM Migros dışında stad içinde Burger King de hizmet veriyor.

Dün yapılan açılışa; Koç Holding Tüketim Gurubu Başkanı Cengiz Solakoğlu, Migros Genel Müdürü Oktay Irsıdar'ın yanı sıra, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri; Uğur Dündar, Murad Özaydınlı ve Fenerbahçe Kulübü eski Başkanlarından Faruk Ilgaz gibi isimler katıldı.

Açılışta konuşan Cengiz Solakoğlu, Migros'un 409'uncu ve bu yılın 86'ıncı mağazasının Fenerbahçe Stadı içinde açtığını belirterek, ‘‘Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, hem mühendis kimliği hem de işadamı vizyonu ile Kulübe 12 bin 500 kişilik bir tribün ve yıllar boyu sürecek bir gelir kazandırdı’’ dedi. 6 bin metrekare alanda kurulu ve 30 bin çeşit ürünün satıldığı MMM Migros içinde, yerli yabancı kitap, dergi, kaset ve CD'ler için D&R, dondurma ve pasta çeşitleri için Mado, cep telefonu ve aksesuarları için Genpa da bulunuyor.

STAD ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Yaklaşık 12.5 milyon dolara yenilenen Fenerbahçe Stadı'nın güney tribünü de mart ayında tamamlanarak hizmete açılacak. Yine 6 bin metrekarelik bir mekanda Migros benzeri alışveriş mekanlarının yer alacağı stad, mart ayından itibaren tam bir alışveriş merkezine dönüşecek. Fenerbahçe, bu sayede ölü alan olarak kabul edilen ve ‘‘çöplük’’ olarak kullanılan mekanları bu proje ile gelir getiren mekanlara dönüştürecek. Stadın yenilenme çalışmaları bittikten sonra, Fenerbahçe'nin ünlü oyuncuları; Lefter Küçükandonyanidis ve Can Bartu'nun da heykellerinin Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı önüne dikileceği belirtiliyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı