Migros yeni yılda Ömer Bozer'e emanet

Hürriyet Haber
22.12.2001 - 01:54 | Son Güncelleme:

Koç Holding bünyesindeki Migros, yeni yıla yeni genel müdürle giriyor. Perakende sektörünün ‘‘duayeni’’ olarak kabul ettiği Migros Genel Müdürü Oktay Irsıdar, 1 Ocak'tan itibaren görevini Ömer Bozer'e devrediyor. 1 Ocak 2002 tarihinden itibaren Genel Müdür görevine atanacak olan 44 yaşındaki Ömer Bozer, eski Devlet Bakanı Ali Bozer'in oğlu...

1957 yılından bu yana 44 yıldır aralıksız Migros'un değişik kademelerinde görev yapan, Oktay Irsıdar 31 Aralık 2001'de yaş haddinden emekli oluyor. Irsıdar, Türkiye'de ilk kez Migros tarafından hayata geçirilen ‘‘özgün markalı’’ ürünlerin de yaratıcısı olarak biliniyor. Migros'un yeni Genel Müdürü Ömer Bozer ise 1983 yılında Koç Holding'de yetiştirme elemanı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Maret A.Ş.'nin kuruluş aşamasında görev aldı.

Ömer Bozer, 1994 yılına kadar Maret Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra, halen sürdürdüğü Düzey A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine atandı. Bozer, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari İlimler Fakültesi ve ABD Georgia State Üniversitesi (MBA) mezunu.

Yılsonuna kadar iki mağaza daha açmayı planlayan Migros'un 2001'de açtığı mağaza sayısı 34'e çıkarken, toplam mağaza sayısı 461'e ulaşacak.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı