Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mighty Mouse artık kablosuz

  Hürriyet İnternet
  04 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ağustos 2006 - 10:49

  Tüketici elektroniği devi Apple, geçitğimiz sene Mighty Mouse simli çift düğmeli faresini piyasaya sürerek bir ilke imza atmıştı. Şirket, o zamana kadar hep tek düğmeli fareler üretmek gibi bir geleneğe sahipti. Apple, şimdi ise Mighty Mouse’u bir adım ileri götürerek kablosuz bir şekilde kullanıcılarına sunuyor.

  Apple, ürettiği tek çift düğmeli faresi Mighty Mouse isimli ürününün Bluetooth destekli kablosuz sürümünü piyasaya sürdü. Yeni kablosuz Mighty Mouse, kablo karmaşasından rahatsız olan kullanıcılara hitap ediyor. Şirket, USB kablosu ile bilgisayara bağlanan Mighty Mouse’un piyasaya sürüldüğü geçen seneye kadar hep tek düğmeli fareler üretmek gibi bir geleneğe sahipti.

   

  Mighty Mouse’un kablosuz sürümü, Bluetooth 2.0 kablosuz bağlantıyı destekleyen OS X Tiger işletim sisteminin 10.4.6 sürümünü kullanan herhangi bir Mac ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. İki AA pille çalışan Mighty Mouse, tüm bu özelliklerin dışında geçen sene piyasaya sürülen orijinalinden bir farkı yok.

   

  Mighty Mouse, pek çok Apple ürünü gibi sıra dışı tasarımıyla dikkat çekiyor. Diğer farelerin birbirinden bağımsız düğmelerinin aksine, Mighty Mouse’da böyle bir ayrım bulunmuyor; üründe sağ ve sol tıklama için iki adet algılayıcıyı kaplayan bir gövde bulunuyor. Yanlarda bulunan iki ekstra düğme ise özel uygulamaları tetikliyor. Ürün üzerinde ayrıca 360 derece navigasyon sağlayan bir pencere kaydırma topu da yer alıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı