MARDİN HABERLERİ

Midyat'ta şehitler anıldı

AA / Selahattin Erol
24.02.2016 - 16:06Son Güncelleme :

- Midyat'ta, Azim-Der'in düzenlediği programla şehitler anıldı.

AA / Selahattin Erol

MARDİN (AA) - Midyat'ta, Eğitim, Kültür, Sağlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Azim-Der'in düzenlediği "Şehit ve Şehadet" konulu programla şehitler anıldı.

Kocatepe konferans salonunda düzenlenen ve şehitlerin anıldığı programda konuşan Araştırmacı - Yazar Mahmut Kılınç, ne pahasına olursa olsun şehitlerin mirasına sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Kılınç, "Bu gece de ölülerden bahsetmeyeceğiz. Çünkü Allah, ‘Şehitler için ölü demeyiniz zira onlar diridirler. Fakat sizler bunu anlayamazsınız’ diye buyuruyor. Bu yiğitler için ölü diyemeyiz çünkü asıl ölüler bizleriz. Biz dirilerden bahsedeceğiz ki üzerimize serpilmiş ölü toprağını silkeleyip kendimize gelelim. Bu yiğitler gibi dirilmeyi ve dirilişi tercih edelim" şeklinde konuştu.

İlahi sanatçısı Bilal Güler’in ezgileriyle devam eden program, İsmail Çevik Hoca’nın yaptığı duayla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Midyat'ta şehitler anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Midyat'ta şehitler anıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı