« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Midyat'ta G.Saray Futbol Okulu açıldı

Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ile Galatasaray Yönetici ve İşadamları Derneği'nin (GSİYAD) yaptırdığı 33. Galatasaray Futbol Okulu Mardin'in Midyat ilçesinde açıldı.

KADİR ÇETİNÇALI - DHA
SON GÜNCELLEME
Şenköy beldesinde gerçekleştirilen açılışa, Başkan Adnan Polat, Yönetici Mümtaz Tahincioğlu, GSİYAD Başkanı İsmail Sarıkaya, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ve çok sayıda Galatasaraylı taraftar katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Adnan Polat, okuldan Galatasaray için kaliteli futbolcuların çıkmasını beklediğini söyledi. Galatasaraylı yönetici Mümtaz Tahincioğlu ise, altyapı çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, "Çalışmalarımızın devamı gelecek. Hedefimiz, Galatasaray ruhunu bu yörede aşılamak ve bu yöreden futbolcu kazanmak. Çünkü biz Galatasaray olarak alt yapı çok önem veren bir kulübüz. Elimizden geldiği kadar bu yörenin çocuklarını kazanmak bizim içinde onlar içinde menfaatimizdir. Hem Galatasaray hem de milli takıma adam kazandırmak ve ortam doğurmak çok faydalıdır" diye konuştu.

Çok sayıda taraftarın katıldığı törenin ardından Polat ve beraberindekiler ilçenin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Sarı-kırmızılı Yönetim Kurulu Üyeleri ve davetliler daha sonra Midyat konuk evi, Kent Müzesi, Mor Gabriel Manastırı, Gelüşke Hanı ve Kuyumcular çarşısını gezdiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz