MARDİN HABERLERİ

Midyat’ta Vergi Haftası Çeşitli Etkinlikleri Kutlanıyor

IHA
26.02.2015 - 09:47Son Güncelleme :

MARDİN’İN MİDYAT İLÇESİNDE VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE MALMÜDÜRLÜĞÜ, KURUM ZİYARETLERİNİN ARDINDAN ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI YAPTI.

IHA

Mardin’in Midyat ilçesinde Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde malmüdürlüğü, kurum ziyaretlerinin ardından öğrenciler bilgilendirme çalışması yaptı.
27 Şubat­ 1 Mart tarihleri arasında ülke genelinde kutlanan Vergi Haftası Midyat Malbüdürlüğü’nce çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı. Midyat Malmüdürü Veysi Gündüz, Aziz Önen Lise’si Müdürü Murat Kaya’yı ziyaret etti. Ardından okul öğrencilerine Vergi Haftası dolayısı ile bilgilendirme ve sunum yaptı. Gündüz, 23 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası’nın amacının vergi bilincinin yaygınlaştırılması olduğunu belirtti. Gündüz, Vergi Haftası’nın amacı vatandaşlarımız arasında vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine yayılmasıdır. Vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarının kazandırılmasıdır. Bu konuda siz öğrenciler de birer vergi mükellefisiniz. Aldığını her ürünün vergisi alınmaktadır. Dolayısı ile buda ülkenin kalkınmasında büyük önem arz etmektedir" dedi.
Gündüz daha sonra öğrencilere kırtasiye ve çikolata ikramında bulundu.
Vergi Haftası etkinliklerine, gelir şefi Sedat Sabah ile gelir uzmanları katıldı. Hafta boyunca resmi kurumlar, belediyeler ve okulları ziyaret ederek, vergi bilincini yükseltmeye çalışacaklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Midyat’ta Vergi Haftası Çeşitli Etkinlikleri Kutlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 09 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Midyat’ta Vergi Haftası Çeşitli Etkinlikleri Kutlanıyor haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı