MARDİN HABERLERİ

Midyat SGK İlçe Müdürü Güneş’ten yapılandırma uyarısı

AA / Selahattin EROL
29.01.2015 - 15:20Son Güncelleme :

- Midyat Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, 6552 Sayılı Kanunla başlayan yapılandırma kapsamına giren borçların 2 Şubat 2015 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini söyledi.

YEREL HABERLER MARDİN

AA / Selahattin EROL

MARDİN (AA) - Midyat Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, 6552 Sayılı Kanunla başlayan yapılandırma kapsamına giren borçların 2 Şubat 2015 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini söyledi.

Güneş, 30 Nisan 2014 tarihi öncesine ait işveren prim borçları, Bağ-Kur prim borcu, Bağ-Kur’da borç sebebiyle durdurulan sigortalılık süreleri, işsizlik sigortası primi, asgari işçilik primi, emeklilerin ödediği sosyal güvenlik destek primleri, isteğe bağlı ve topluluk sigortası primleri, idari para cezası kapsamındaki borçlar ödenmesi için 2 Şubat 2015’e kadar Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleri ve Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine başvurulması gerektiğini belirtti.

Başvuru süresi içerisinde borç ödeme başvurunun yapılmasının vatandaşın lehine olacağını dile getiren Güneş, şöyle konuştu:

"Başvuruların posta yolu ile yapılması halinde, taahhütlü, iadeli taahhütlü, PTT Kargo, ya da APS yolunun tercih edilmesi şartıyla başvuru formunun postaya verildiği tarih kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecektir. Buna karşın adi posta yolunun tercih edilmiş olması halinde ise başvuru formunun Kurum evrak kayıtlarına giriş tarihi Kuruma verildiği tarih olarak kabul edilecektir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Midyat SGK İlçe Müdürü Güneş’ten yapılandırma uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Midyat SGK İlçe Müdürü Güneş’ten yapılandırma uyarısı haberi güncellenecektir.

  MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:12
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı