DİYARBAKIR HABERLERİ

Midyat Platformu üyeleri'nden Zirek'e ziyaret

AA / Halil İbrahim Sincar
16.01.2015 - 17:14Son Güncelleme :

- Midyat Sorunlarını Tartışma ve Çözüm Yolları Platformu (Midyat Platformu), Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek'i ziyaret etti.

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / Halil İbrahim Sincar

MARDİN (AA) - Midyat Sorunlarını Tartışma ve Çözüm Yolları Platformu (Midyat Platformu), Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ahmet Zirek'i ziyaret ederek ilçede yaşanan sorunlara ilişkin hazırlamış oldukları raporu sundu.

Midyat Platformu Başkanı Reşit Coşkun, Midyat'ta yaşanan sorunları dile getirmek ve sorunlara ilişkin hazırladıkları raporu Zirek'e sunduklarını belirtti.

Coşkun, Midyat'ta durak, yol, kaldırım ve ulaşım sorunlarını yanı sıra diğer sorunlara ilişkin hazırlamış oldukları rapora ilişkin büyükşehirin kendilerine destek vermelerini istediklerini söyledi.

Özellikle Midyat Devlet Hastanesi yolunun ciddi anlamda kötü olduğunu dile getiren Coşkun, "Kışın hastane yolunda yürümek gerçekten çok zor oluyor. Adeta bir bataklığı andırıyor. Zamanında yapılamayan yol konusunda sizlerden bize yardımcı olmanızı talep ediyoruz" dedi.

Zirek, platformun kendisine sunduğu rapora ilişkin imkanları dahilinde yaşanan sorunlara son vereceklerini kaydetti.

STK'ların ve platformların bir nevi halkın sesi olduğunu vurgulayan Zirek, belediye olarak platform ve STK'larla da her zaman çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Zirek, şöyle konuştu:

"Bizler daha sonra yaşanan sorunlara ilişkin çözüm yolları bulacağız. En uygun şekilde nasıl problemleri çözeceksek o şekilde çözmeye çalışacağız. Ancak, vermiş olduğunuz raporda Midyat hastane yoluna ilişkin böyle bırakılmayacaktır. Kessinlikle sorunu çözeceğiz. Enazından yaşanan kış koşullarına ilişkin şimdilik gerekli müdahaleyi yapacak. Diğer yapılacak çalışmalar ise daha sonra plan ve program içersinde yapılacaktır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Midyat Platformu üyeleri'nden Zirek'e ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Midyat Platformu üyeleri'nden Zirek'e ziyaret haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:21
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:11
 • Yatsı
  18:40
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı