Dünya Haberleri

DÜNYA

  Midilli'deki göçmen kampında intihar girişimi

  AA
  06.04.2016 - 17:07 | Son Güncelleme:

  Göçmenlerin tutulduğu Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki Moria kampında bir günü aşkın süredir Türkiye'ye geri gönderilmemek için protestoda bulunan Pakistan uyruklu göçmenlerden biri elektrik direğine çıkarak intihar girişiminde bulundu.

  Önce, yüksek voltajlı elektrik tellerine tutunarak intihar etmek isteyen göçmen, daha sonra ise direğe bağladığı atkıyla kendini asmaya kalkıştı.

  Midillideki göçmen kampında intihar girişimi

  Bir diğer göçmenin direğe çıkarak aşağı indirmeye çalıştığı şahıs, daha sonra direğe çıkan bir polisin ikna çabasıyla aşağı inmeyi kabul etti. Aşağı indikten sonra fenalaşan göçmene gönüllüler ve diğer göçmenler tarafından müdahalede bulunuldu.

  Midillideki göçmen kampında intihar girişimi

  İntihar girişiminde bulunan Pakistan uyruklu göçmen, "Ben hayvan değilim, insanım. Bize sığınma talebi için belge vermediler. Bizi atıyorlar. Burası çok kötü bir yer. Adalet istiyorum. Medya bize yardım etsin" diyerek medya mensuplarına seslendi.

  Yunanistan Türkiyeye göçmen iadelerini durdurduYunanistan Türkiye'ye göçmen iadelerini durdurdu

  Kamp girişinde bir günü aşkın süredir eylemlerine devam eden Pakistan uyruklu göçmenler, Türkiye ve Avrupa Birliği arasındaki mutabakat ve kamp koşullarını protesto ediyor.

  Kampta yatacak yer bulunmadığını belirten göçmenler, geceyi gösteri düzenledikleri arazide uyuyarak geçirdi. Bazı göçmenler açlık grevine başladı.

  Yaklaşık 2 bin kişi kapasiteli kampta, 3 bini aşkın sığınmacı ve göçmenin bulunduğu bildirildi.

  Yunanistan yanlışlıkla sınırdışı ettiYunanistan yanlışlıkla sınırdışı etti!

  Düzensiz göç ve insan kaçakçılığı ile mücadele amacıyla Türkiye ile AB arasında 18 Mart'ta Brüksel'de mutabakata varılmıştı. 4 Nisan'da başlayan uygulamaya göre, Türkiye, kendi topraklarından Yunan adalarına geçtiği kanıtlanan göçmenleri geri kabul ediyor. Bu kimselerden Suriyeli olmayanların Türkiye tarafından ülkelerine iade edilmesi için işlem yapılıyor.

  İdomenide mülteciler kendilerini ateşe verdiİdomeni'de mülteciler kendilerini ateşe verdi

   

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı