AYDIN HABERLERİ

Midilli Fuarı Sonrası İlk İhracat Bağlantısı

IHA
03.09.2015 - 11:03Son Güncelleme : 03.09.2015 - 11:04

MİDİLLİ FUARI SONRASI İLK İHRACAT BAĞLANTISI YAPILDI

IHA

Yunanistan’ın Midilli Adası’nda düzenlenen fuardan umutlu dönen Aydın Ticaret Odası (AYTO), fuar sonrası yapılan ilk ihracat bağlantısıyla geri dönüş sağlamaya başladı.
Aydın Ticaret Odası bu yıl 3.’sü düzenlenen “Expo Agean 2015” Fuarı’nda Aydın Ticaret Odası stand açarak üyelerinin ürün, katalog ve broşürlerini sergilemiş, AYTO standı oldukça da beğeni görmüştü. 21-24 Ağustos 2015 tarihlerinde düzenlenen fuarda AYTO Başkanı Hakan Ülken tarafından ziyaretçilere başta Aydın İncir olmak üzere zeytin, zeytinyağı, lokum ve reçel çeşitleri ikram edilmiş, AYTO standını ziyaret eden iş adamları ile görüşmeler gerçekleştirilmişti.
Yunanistan’ın Midilli Adası’nda düzenlenen fuardan umutlu dönen AYTO’ya, Yunanistan’dan ilk geri dönüş gerçekleşti. Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’i makamında ziyaret eden Yunanlı işadamı Fotis Ksenelis ve beraberindeki heyet, AYDIN İNCİRİ ithal etmek için görüşmelerde bulundu.
Yunanistan’ın Midilli adasında incir ve şarap ticareti ile uğraşan Fotis Ksenelis, Dünyanın en kaliteli incirinin Aydın’da yetiştiğini ifade ederek, “Midilli adasında Efesos Bölgesinde de incir yetişmektedir. Ancak Aydın İnciri’nin lezzeti çok daha güzel, biz Yunanistan iç pazarında Aydın İnciri’nin satışını yapmak istiyoruz. Midilli’de düzenlenen Expo Agean 2015 Fuarı’nda AYTO standında ilk adımı gerçekleştirdik. Bugün de firmalar ile bağlantı kurmak üzere Aydın’dayız.” diye konuştu.
Yunan İşadamlarını Aydın’da Ağırlamaktan Çok Mutluyuz.
21-24 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleşen Expo Agean 2015 Fuarı’nın hemen müteakibinde Yunan işadamlarının Aydın’ı ziyaretinin AYTO Üyeleri için ciddi bir kazanım olduğunu ifade eden AYTO Başkanı Hakan Ülken, “ Fuar bitmesinin hemen ardından Sn. Fotis Ksenelis ve beraberindeki heyeti Aydın’da ağırlamaktan çok mutlu olduk. Yunanistan’ın Midilli adasındaki fuarı tercih ederken komşu ülke pazarlarının avantajlı olduğunun farkında idik, bu da bizim haklılığımızı gösterdi. İncir ticareti ve ihracatı yapan üyelerimiz ile bağlantı kurmalarını sağladık.” dedi.
Midilli’de düzenlenen fuarda AYTO Üyelerinin ürünlerinden oluşan pek çok ürünün sergilendiğini ifade eden AYTO Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Bakış, “Aydın’ın inciri, zeytini, zeytinyağı başta olmak üzere kabak tatlısı, reçel çeşitleri, yapı yalıtım ürünleri, medikal ürünler, katalog ve broşürler sergiledik. Standımız oldukça beğeni gördü, bu fuara ilişkin ilk ihracat bağlantımızı da gerçekleştirdik.” dedi.
Expo Agean 2015 Fuarı’nın güzel bir tecrübe olduğunu kaydeden AYTO Genel Sekreteri İlknur Kabasakal ise, “AYTO olarak Midilli’de stand açarken Yunanistan’da mevcut bulunan ekonomik krizi fırsata dönüştürebilmeyi amaçlamıştık, istediğimiz gibi de sonuçlandı, iki ülke arasında ticaret için bugün ilk adım atıldı” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Midilli Fuarı Sonrası İlk İhracat Bağlantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 11 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Midilli Fuarı Sonrası İlk İhracat Bağlantısı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı