Dünya Haberleri

  Mide kelepçesiyle 30 kilo zayıfladı

  Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
  20.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Birkaç yıl öncesine kadar Atina tavernalarının daimi müşterisi olan ve mezelere düşkünlüğüyle bilinen Yunanistan'ın yeni Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani'nin fiziğindeki hızlı incelme, Yunanlıların en çok merak ettikleri konulardan biri. Bakoyani'nin mide kelepçesiyle zayıfladığı belirtiliyor. Zarafetiyle dikkat çeken Dora Bakoyani, gardırobundaki koyu renkleri de açık ve canlı renklerle değiştirdi.

  Yunanistan'ın yeni Dışişleri Bakanı Dora Bakoyani’nin Kıbrıs konusu ve bir buçuk yıldır duraklama dönemi yaşayan Türk-Yunan ilişkileri için ne yapmayı düşündüğü, bugünlerde hem Rum hem Yunan medyasındaki siyaset ve diplomasi yazarlarını yakından meşgul ediyor. Ancak gazetelerin yaşam, sağlık ve magazin servislerinde Bakan Bakoyani’nin dış görünümündeki "devrim" konuşuluyor. Dora Bakoyani'nin Paris'te midesine kelepçe taktırıp 20-30 kilo verdiği iddia ediliyor.

  MEZELERE DÜŞKÜNDÜ

  Siyasi kariyerindeki başarılı grafiği bir yana, Atina’nın eski rebetiko şarkılarının çalındığı geneleksel tavernalarının iki yıl öncesine kadar daimi müşterisi olan Dra Bakoyani, özelliklere mezelere düşkünlüğü nedeniyle çok kilo almıştı. Bu nedenle etek veya tayyör giymekten kaçınan, pantolon ve neredeyse dizlerine kadar uzanan, genelde koyu renk bol tünikler giymek zorunda kalan Bakoyani, iki yıl içinde yaptığı sıkı perhiz sonucu kimine göre 20, kimine göre 30 kilo kaybetti.

  Ancak haftalık "Thema" gazetesi, Bakoyani’nin Paris’te bıçak altına yatarak midesine kelepçe takdırdığını ve zayıfladıktan sonra 2005 Kasımı'nda kelepçeyi çıkarttığını ileri sürdü.

  SAÇI DA DEĞİŞTİ

  1.84'lük boyu nedeniyle topuklu ayakkabı giymemeye özen gösteren Bakoyani, verdiği kiloları yeniden almamak için her gün jimnastik yapıyor ve tavernalara gitmekten olabildiğince kaçınıyor.

  Bakoyani’nin "fiziksel görünüş devrimi" geçen yazdan itibaren kendini göstermeye başladı. Gardırobunda koyu renklerin yerini açık renk giysiler aldı. Yunan Dışişleri Bakanı'nın tercih ettiği marka ise İtalyan modaevi Laoura Biaggioti. Saç stilini değiştirmesi ve makyajında kalın kara kalemden vazgeçmesi de Bakoyani’yi daha genç, daha güzel gösteriyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı