Teknoloji Haberleri

  Microsoft'un efsane ismi 60 yaşında

  Hürriyet Haber
  30.10.2015 - 09:37 | Son Güncelleme:

  Teknoloji devi Microsoft'un kurucusu Bill Gates, başarılarla dolu 60 yılı geride bıraktı.

  Bill Gates'in annesi onun bir avukat olmasını istiyordu. Ancak işler onun ailesinin planladığı şekilde gitmedi ve Harvard'da hukuk okumak yerine Microsoft'un kurucusu olmayı seçti.

  Bir şeyi kesin olarak söyleyebiliriz ki Gates hangi alanı seçerse seçsin muhtemelen başarılı olacaktı. Biz onun davalar yerine bilgisayarları tercih etmesi nedeniyle şanslı sayılabiliriz.

  Bill Gates: En büyük pişmanlığım yabancı dil bilmemekBill Gates: En büyük pişmanlığım yabancı dil bilmemek  Deneyimli yönetici ve ABD'li iş adamı, kimilerine göre bir dahi olan William Henry Gates III, 60 yıl önce bugün Seattle'da dünyaya geldi. Ve sadece yirmi yıl sonra Gates ve ortağı Paul Allen, MITS Altair 8800 için BASIC yorumlayıcı satmak için Microsoft'u (veya o zamanki adıyla Micro-Soft) kurdu. Bu aynı zamanda dünyaya hükmedecek büyük yükselişin ilk adımı oluyordu.

  80 ve 90'lı yıllar boyunca kişisel bilgisayarlar hızla azalan maliyetleri nedeniyle yaygınlaşıyordu. Microsoft'un DOS ve sonraki Windows işletim sistemi Apple dışı tüm bilgisayarları hakimiyeti altına almaya başladı. Tüketiciler artık bilgisayarların güç düğmesine bastıklarında Gates'in imzası olan uçan, çok renkli ve bölmeli Windows logosunu görümeye başlıyorlardı.

  Bill Gatesten prezervatif devrimiBill Gates'ten prezervatif devrimi!
  1975 yılında başlayan macera onu dünyanın en zengin kişiler listesine kadar yükseltiyordu. Aynı zamanda Bill & Melinda Gates Vakfı'nın başkan yardımcısı olan Gates, önemli yardım faaliyetlerinde bulunarak sosyal yardımlaşma projelerini ihmal etmiyordu.

  Vizyonuyla, içinde bulunduğumuz yüzyıla damgasını vurmuş önemli figürlerden biri olmayı başaran Gates, şimdi 60. doğum gününü kutluyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BILL GATES'İN EN BÜYÜK 10 HATASI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı