Dünya Haberleri

  Microsoft'tan yeni taktik

  A.A
  04.08.2006 - 17:15 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, geçmiş yıllardaki güvenlik açığını gelecek yıl piyasaya çıkarmayı planladığı yeni işletim sistemi Vista'da ortadan kaldırmak için yeni bir taktik geliştirdi.

  Bilgisayar korsanlarından ve dünyanın en iyi tanınan bilgisayar uzmanlarından yeni kuşak işletim sistemindeki açıkları bulmalarını isteyen Microsoft, Vista'nın özellikle banka hesap numaraları ve diğer hassas bilgilere karşı saldırılara dayanıklı olabilmesi amacıyla 3 bin güvenlik profesyoneline yeni işletim sisteminin deneme versiyonunu dağıttı.

  Microsoft'un güvenlik direktörlerinden Andrew Cushman, Black Hat isimli bilgisayar güvenliği konferansında yaptığı konuşmada, ”Vista'yı göstermek için buradayız, ona dokunmanız, hissetmeniz gerek” dedi.

  Güvenlik açıkları konusunda sürekli eleştiriye uğrayan ve ürünlerini destekleyecek yeterli kaynak koymamakla suçlanan Microsoft, bu kez işlerin değiştiği ve herkesle işbirliği yapacağı mesajını vermeye çalışıyor.

  Güvenlik yazılımları üreten PGP şirketinin teknoloji bölümü başkanı John Callas ise “Microsoft, doğrudan ayı inine giriyor. Sevmedikleri insanlara gidiyorlar ve yanlış yaptıkları şeyleri bulmaları için onları teşvik ediyorlar” diye konuştu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı