Michelle Pfeiffer: Eşimle ortak iş yapmam

Hollywood’un ünlü oyuncusu Michelle Pfeiffer, uzun süredir uzak kaldığı setlere geri döndü. Çocuklarıyla daha iyi ilgilenebilmek için mesleğe bir süre ara vermek istediğini belirten Pfeiffer, “The Wizard of Lies” (Yalanlar Büyücüsü) adlı televizyon filminde rol aldı. Usta oyuncu, Barbaros Tapan ile Los Angeles’ta buluştu, hem yeni projelerini hem de çocuklarıyla ilişkisini anlattı.

Barbaros TAPAN
04 Ağustos 2017 - 10:01:36

HBO’da yayınlanacak olan TV filmi “The Wizard of Lies”tan sonra bu yıl 3 filminiz gösterime girecek. “Mother”, “Murder on the Orient Express” ve “Where is Kyra”... “The Wizard of Lies” ile sohbetimize başlayalım. Film Amerika’nın en büyük dolandırıcılık hikayelerinden bir tanesi. NASDAQ’ın eski başkanı, borsacı Bernard Madoff’un hikayesini anlatıyor. Başrolü Robert De Niro ile paylaşıyorsunuz. Bu hikayeyi senaryoyu okumadan önce biliyor muydunuz?

Robert ilham aldığım bir oyuncu

- Haberlerden hatırlıyordum ama detaylı olarak bilmiyordum. Yakından takip ettiğim bir haber değildi.
Finans dünyasındaki bu büyük dolandırıcılığı, senaryoyu okuduktan sonra daha iyi anladım. Ben filmde Bernard Madoff’un eşi Ruth Madoff’u canlandırdım. Hayatı bir günde altüst olmuş bir kadın. Çekimlere başlamadan kendisi ile tanıştım, konuştum.
Bu olayda onun üzerine çok ağır ve haksız şekilde gidilmiş. Kocasının hatalarının cezasını Ruth çekmiş.
Umarım filmden sonra onun gerçek karakteri üzerine biraz ışık tutulur ve onun hakkındaki gerçek olmayan söylentiler ortadan kalkar.

◊ Uzun bir süre sonra Robert De Niro ile çalışmak nasıldı?
- Zaten projede onun olduğunu duyunca çok heyecanlandım. Robert gibi hayran olduğum, ilham aldığım bir oyuncu ile yeniden çalışmak performansımı yükseltiyor, risk almamı sağlıyor, beni daha iyi olmaya itiyor.

◊ Setlere geri dönmek size nasıl hissettirdi?
- Uzun zaman olmuştu bir projede yer almayalı. Çocuklarıma öncelik vermek istedim. Şu an kendimi iyi hissediyorum. Çalışmaya geri dönmek yeniden doğmak gibi oldu. Heyecanlıyım gerçekten, şimdi çok daha fazla zevk alıyorum çalışmaktan. Kariyerimle ilgili daha az endişeliyim, daha az kaygılıyım, kendimi daha rahat hissediyorum. Bir de daha seçiciyim...

◊ Okuduğum bir makalede oyunculuk eğitimi almamış olmanın yarattığı endişeden bahsediyordunuz. Sizce eğitim alsaydınız daha farklı bir oyuncu mu olurdunuz?
- Hiçbir fikrim yok ama farklı olurdu bence. Hepimiz eğitim ve deneyimlerimizin toplamıyız. Eğitim mutlaka etkilerdi ama pozitif yönde mi negatif mi olurdu bunu bilemeyiz.
Oyunculuk çok soyut bir şey. Sihirli bir illüzyon. Eğitimli olsaydım kariyerimin başlarında kendime daha fazla güvenirdim. Eğitimim sırtımı yaslayacağım bir araç olurdu belki.

Michelle Pfeiffer: Eşimle ortak iş yapmam

BENiM STRESTEN KAÇIŞ YOLUM RESiM YAPMAK

◊ İlk maaşınızı hatırlıyor musunuz, ne kadar almıştınız?
- İlk maaşım oyunculuktan değildi. Bir butikte çalışıyordum, tabii az kazanıyordum. İlk maaşımla çalıştığım butikten elbise almıştım.

◊ Setlerden uzak kaldığınız zamanlarda çocuklarınızla vakit geçirmek dışında neler yaptınız?
- Resim yaptım. Stresten kaçış yolum resim yapmak. Beni çok rahatlatıyor.

◊ Yaptığınız resimleri sonra satıyor musunuz?
- Hayır satmıyorum. Kimseye göstermiyorum da, kendim için yapıyorum. Resim yapmak, oyunculuktan uzak kaldığım dönemde yaratıcılığımı taze tutmamı sağladı. Ayrıca benim için zevkli bir kaçış yolu oldu.

◊ Ne tarz resimler yapıyorsunuz?
- Gerçekçiyim, o yüzden portre ve figür çizmeyi seviyorum.

◊ Üç projeniz daha yolda... Projeleri seçerken önceliğiniz nedir?
- Benim için yönetmen ve senaryo eşit derecede önemli. Daha sonra diğer faktörler geliyor. “The Wizard of Lies”da Barry Levinson ile çalıştım. Uzun zamandır çalışmak istediğim bir yönetmendi. İnsanları çok iyi çözen ve oyuncuları ile iletişimi çok iyi bir yönetmen. Aklından geçeni oyuncuya çok iyi aktarıyor.

KARARLARIMDA KALBiMi DiNLERiM

◊ Amerika’nın en yetenekli senaryo yazarlarından biri olan David E. Kelley ile mutlu bir evliliğiniz var. İki tane başarılı çocuğa ve mükemmel bir kariyere sahipsiniz. Sizce neyi doğru yaptınız da attığınız adımlarda başarılı oldunuz?
- Hem kariyerimde hem de evliliğimde karar verirken kalbimi dinledim. Oyunculuğa başladığımda neler olabileceği hakkında hiçbir fikrim yoktu. Şov dünyasında kimseyi tanımıyordum.
Adım adım ilerledim. Eşime gelirsek... Onunla tanıştığımda 34 yaşındaydım. Olgunlaşmıştım, hazırdım ve bence çok iyi bir seçim yapmışım. (Gülüyor)

◊ Neden eşinizle ortak projelerde yer almıyorsunuz?
- Çünkü bu konuda batıl bir inancım var. Ne zaman bir derginin kapağında karı-kocayı aynı projede çalışırken görsem bir müddet sonra ayrılıyorlar. Bence günün sonunda eve gidip kendi işlerimiz hakkında konuşmak, tartışmak daha güzel.

◊ 20 yıl önce sizin ya da De Niro’nun kalibresinde bir oyuncuyu TV’de görmek imkansızdı. Bugün çok iyi oyuncular televizyon projelerinde yer alıyor. Sizce de TV altın çağını yaşamıyor mu?
- Kesinlikle yaşıyor. Ben sektöre televizyon ile başlamıştım. İki dizide rol aldım. O zamanlar kötü senaryolar çok vardı. Çekimler de daha kötüydü. Şimdi her şey çok farklı. Senaryolar yaratıcı, oyuncular da çok kaliteli. Genç yetenekler için daha fazla imkan sunuluyor.

◊ Güzellik sırlarınız nedir?
- Sağlıklı yemek ve spor. Çalışmadığım zamanlarda birkaç kilo alıyorum ama çalışmaya başlar başlamaz kendimi hemen disipline sokup daha iyi görünmeye çalışıyorum.

Michelle Pfeiffer: Eşimle ortak iş yapmam

ÇOCUKLARIM GURUR KAYNAĞIM

◊ Şu sıralar çocuklarınız neler yapıyor?
- Kızım doktorasını yapıyor, oğlum ise bu sene üniversiteden mezun oluyor.

◊ Nasıl bir ilişkiniz var çocuklarınızla?
- Nereden başlasam ki... Onlardan bahsederken ağlayabilirim. Çocuklarım benim gurur kaynaklarım. Gerçekten çok saygılı, terbiyeli, edepli, düşünceli gençler.
Çocuklar büyürken projeleri kabul etmemek için şartlarımı çok zorlaştırdım. Sonra da çalışmamanın en kolay yol olduğunu düşündüm. İyi ki de öyle yapmışım. Kariyerim dışındaki en büyük başarım çocuklarım.

 

Yayınlanma Tarihi : 06 Mayıs 2017 - 12:19:00


  EN ÇOK OKUNANLAR

   Koç Burcu
   21 Mart - 20 Nisan

   Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

   Boğa Burcu
   21 Nisan - 20 Mayıs

   Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

   İkizler Burcu
   21 Mayıs - 20 Haziran

   Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

   Yengeç Burcu
   21 Haziran - 22 Temmuz

   Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

   Aslan Burcu
   23 Temmuz - 23 Ağustos

   Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

   Başak Burcu
   24 Ağustos - 23 Eylül

   Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

   Terazi Burcu
   24 Eylül - 23 Ekim

   Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

   Akrep Burcu
   24 Ekim - 22 Kasım

   Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

   Yay Burcu
   23 Kasım - 21 Aralık

   Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

   Oğlak Burcu
   22 Aralık - 20 Ocak

   Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

   Kova Burcu
   21 Ocak - 18 Şubat

   Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

   Balık Burcu
   19 Şubat - 20 Mart

   Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün