Dünya Haberleri

  Michelle’in kayak keyfi tepki çekti

  Hürriyet Haber
  22.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başkan Obama’nın “Tatillerinizden ödün verin” diye Amerikan halkına çağrı yapmasından birkaç gün sonra karısı ve kızları lüks bir kayak merkezinde görüntülendi.

  ABD Başkanı Barack Obama, çifte standart yapmakla suçlanıyor. ABD Başkanı’nın tasarruf amacıyla halka tatillerinizden ödün verin çağrısından birkaç gün sonra first lady’nin kızlarıyla lüks kayak tatiline gitmesi tepki çekti.
  Michelle Obama geçen cuma günü, kızları Malia (12), Sasha(9) ve arkadaşlarıyla Washington’a yakın Virginia ya da Pennsylvania’ya değil, lüks otellerin olduğu Colorado’daki Vail Dağı’ndaki kayak merkezine gitti. Kızlarıyla geceliği 650 dolardan başlayan Sebastian oteline yerleşen Michelle önceki gün kayak keyfi yaparken görüntülendi.
  Başkan Obama’nın ABD’lilere seslenerek “Tatillerinizden ödün verin” çağrısından sadece birkaç gün sonra karısı Michelle’nin kayak sefası yapması tepki çekti. Muhafazakar radyo talk şov sunucusu Rush Limbaugh, “Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Ülke tarihinin en büyük bütçe açığına sahip Başkan Obama, bize kesintiye gitmemiz gerektiğini anlatmaya çalışırken ailesi kayak tatiline gidiyor” dedi. Başkanlıktan yapılan açıklamada ise “First Lady ve yakın aile dostları, kayak tatillerinde çocuklarına refakat ediyorlar. Kişisel harcamalar Obama ailesi tarafından ödeniyor” denildi. Ancak başkanlık uçağıyla seyahat ve koruma masrafı vergi mükelleflerine kaldı. First lady geçen yaz da İspanya’da 375 bin dolara mal olan tatile çıkmıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı