Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Michel Platini'nin kader günü

Hesabına usulsüz olarak 2 milyon Dolar aktarıldığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Michel Platini’nin ifadesi alındı. Ödemenin belgeli olduğunu iddia eden Platini’nin, Blatter’le birlikte gidebileceği ifade ediliyor...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ABD Adalet Bakanlığı’nın mayıs ayında başlattığı “FIFA’da yolsuzluk ve rüşvet skandalında” yeni bir aşamaya geçildi.
7 üst düzey FIFA yetkilisinin tutuklandığı soruşturmada Blatter ve Platini de soruşturmaya dahil edildi. İsviçre Başsavcılığı Blatter’i ‘zimmete para geçirme ve görevi kötüye kullanma’, Platini’yi ise ‘usulsüz olarak hesabına 2 milyon Dolar aktarıldığı’ iddialarıyla soruşturma kapsamına aldı. Savcılık, Blatter’i sorgulamakla kalmadı ofisindeki çeşitli evraklara el koydu.

GEÇİCİ YÖNETİM SİSTEMİ

BLATTER’e yapılan soruşturma çerçevesinde, Platini’ye FIFA harcamalarında 2 milyon Dolar değerinde bir ödeme yaptığı iddia edilmişti. İfadesi alınan Michel Platini de bu ödemeyi doğrularken bunların belgeli olduğunu iddia etti.
Blatter ve Platini hakkında kesin kararların bugün verilmesi beklenirken, her iki ismin de görevden alınması bekleniyor. Görevden alınmaların ardından FIFA ve UEFA’da geçici yönetim sistemine geçileceği ve bu şekilde seçimlere gidileceği belirtildi.

FIFA KAPISI DA KAPANDI

İSVİÇRE yargısının başlattığı cezai soruşturmaya dayanarak, FIFA Etik Komitesi’nin başlattığı iç soruşturmada, UEFA Başkanı Platini ceza alacak ve istifaya zorlanarak bir nevi UEFA başkanlığından düşürülecek.
Fransız futbol adamı böylelikle 26 Ekim’de yapılacak FIFA başkanlık seçimlerinde de aday olamayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz