« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Michel Platini ifade verdi

UEFA Başkanı Michel Platini, Sion takımının Avrupa Ligine dâhil edilmesine karar veren İsviçre mahkemesinin kararını uygulamaya sokmadığı için ifade verdi.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

UEFA sözcüsü Alexandre Fourtoy, Platini'nin savcıya ifade vermekten memnuniyet duyduğunu belirtirken, adaletin yerini bulacağını ve başkanın Sion’un Avrupa Ligi'nden men edilmesinin gerekçelerini anlattığını ifade etti.

Fourtoy bu süreçte tüm bilgiler bir araya getirilmeden başka açıklama yapamayacaklarını da sözlerine ekledi.

Sion’un talebi reddedildi

Davaya bakan mahkeme, Sion’un bu haftadan itibaren Avrupa Ligine katılma isteğini reddetti. UEFA, internet sitesinde verdiği haberde, Sion'un, Avrupa Ligi'ne bu hafta dâhil edilmesini ve Stade Rennes ile karşılaşmasını öngören bir dizi talepte bulunduğunu, ancak bu isteklerinin Vaun bölge mahkemesince reddedildiği bilgisine ulaşıldığını belirtti.

Haberde ayrıca, I Grubunda yer alan Rennes,Celtic,A.Madrid ve Udinese’nin herhangi bir değişikliğin kendi üzerlerinde büyük bir etki yaratacağını açıkça ifade ettikleri ve bunu gerekçe göstererek, sürece taraf olarak dahil edilmeyi talep ettikleri belirtildi.

UEFA, CAS'ın bu yönde bir karar alması halinde Sion'un gruba nasıl ve hangi şartlarda kabul edilebileceğini görüşmek üzere söz konusu kulüplerin yetkililerini görüşmek için Cuma günü Nyon’a davet etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz