« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Michael Skibbe Eskişehirspor'da

İsviçre'de Grasshopper takımını çalıştıran Alman teknik adam Michael Skibbe, Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü oldu. Skibbe Süper Lig'de daha önce yine Eskişehirspor, Galatasaray ve Kardemir Karabükspor takımlarını çalıştırmıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ertuğrul Sağlam'ın istifasından sonra teknik direktör arayışı içine giren Eskişehirspor yeni çalıştırıcısını İsviçre'de buldu. Daha önce de siyah kırmızılı ekibi çalıştıran Skibbe ile her konuda anlaşmaya varıldı. Alman teknik adamın kısa süre içinde göreve başlaması bekleniyor.

Öte yandan Grasshopper Kulübü de internet sitesi üzerinden bir mesaj yayınlayarak Skibbe'ye yeni takında başarılar diledi.

ES ES'TE BAŞKAN ADAYLIĞI SİNYALİ
Eskişehirspor'un eski teknik asbaşkanı Mehmet Akman, "Kulübün sezon sonuna kadar ligi sorunsuz şekilde tamamlaması için 30 milyon liraya ihtiyacı var. Biz çalışmamızı yaptık, 8 arkadaşımızla bu işi yapmaya hazırız" dedi. Akman, bir kafede düzenlediği basın toplantısında, toplantının amacının mevcut yönetimi yıpratmak olmadığını vurguladı. Eskişehirspor'un sportif yönden başarısızlığının olduğunu savunan Akman, problemlerin giderek büyüdüğünü anlattı. Akman, kulübün mevcut yönetiminin teknik direktör Michael Skibbe ile anlaştığı iddialarının bulunduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: "Mevcut bir takımı çalıştırmasına rağmen İsviçre'ye kadar giderek oturup, aynı ihaneti o takıma da yaptırıyorsunuz. Bunu yapan bir insanla siz, bu yolu nasıl yürüyeceksiniz. Bazen başarısızlık omurgasızlıktan daha iyidir. Kulüp bu süreci atlatamazsa bunun vebali ağır olur. Personel maaşları 2-3 aydır ödenmiyor. Futbolcuların alacakları birikmiş durumda. Siz, bu kulübü nasıl yöneteceksiniz? Amacım kulüp başkanlığına adaylık değil. Görev verildiği takdirde, eğer yapamıyorsanız bırakın, biz bu işi yaparız. Kulübün sezon sonuna kadar ligi sorunsuz şekilde tamamlaması için 30 milyon liraya ihtiyacı var. Biz, çalışmamızı yaptık 8 arkadaşımızla bu işi yapmaya hazırız. Eskişehirspor'un şu anda gömleği ateşten olmasına rağmen bu kadar sıkıntıların hepsini göğüsleyecek yürek ve sevdaya sahibiz."


Bunları da Beğenebilirsiniz