Dünya Haberleri

  Miami-Münih hattında çocuk davası

  Hürriyet Haber
  25.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alman tenis yıldızı Boris Becker, ayrıldığı eşi Barbara Becker'den çocuklarını geri alabilmek için dava açıyor. Bild am Sonntag gazetesinin haberine göre, 33 yaşındaki Becker, avukatları aracılığıyla Federal Yargıtay'a başvurarak, oğulları Noah Gabriel ve Elias Balthasar'ın velayetini istedi. Barbara Becker, Boris'e karşı nafaka davası açtıktan sonra iki hafta önce biri 1 diğeri 6 yaşında iki çocuğu alarak Miami'ye uçmuştu.

  Boris Becker, geçtiğimiz cuma günü Münih mahkemesine yaptığı başvuruda, ayrıldığı eşinin çocukları Münih'e geri getirmesi talebinde bulunmuştu. Becker, bununla da yetinmeyerek, çocuklarının tek başına velayetini üstlenmek istiyor. Boris'in avukatları, bu konuda Federal Başsavcı Kay Nehm'den de yardım istediler.

  Zira ABD, Alman mahkemelerinin aldığı kararı tanımıyor. Bu nedenle, Barbara Becker'in çocukları Almanya'ya getirmesi için bir ABD mahkemesinin karar alması gerekiyor. Başsavcılığın tenis yıldızına yardımcı olmak için ABD'deki merkezi savcılık nezdinde girişimde bulunduğu öğrenildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı