Gündem Haberleri

  MHRS üye olma | MHRS üzerinden hastane randevusu alma

  Hürriyet Haber
  12.10.2015 - 12:46 | Son Güncelleme:

  MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) nasıl kullanılır? MHRS' ye nasıl üye olunur?

  MHRS ile hastanelere ve aile hekimlerine randevu alma işlemi oldukça kolaylaştı. Gelişen internet sektörünün devlet kurumlarına yansımasıyla bu tarz sistemler hayatımıza girmeye başladı. 5 senelik yeni bir sistem olan MHRS basit ve hızlı randevu almamızı sağlıyor.

  HASTANE VEYA AİLE HEKİMİ RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

  MHRS'YE NASIL ÜYE OLUNUR?

  Eğer ki sisteme ilk kez giriş yapacaksanız yukarıda ki linke tıkladığınızda açılan pencerede bulununan "Yeni Üye" butonuna tıklamanız gerekir. Açılan pencerede bulunan "Kimlik Bilgileri" "İletişim Bilgileri" "Güvenlik Bilgileri" kısımlarını doldurarak sisteme üye olabilirsiniz.

  MHRS ÜZERİNDEN HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

  Yukarıda belirtiğimiz linke tıklayarak açılan pencere üzerinde T.C. Kimlik Numaranızı ve MHRS şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Ardından açılan sayfada randevu alınmak istenen hastanenin bulunduğu il ve ilçe belirtilmeli. Hangi hastaneye randevu alınmak isteniyorsa o hastane seçilmeli ve sonra rahatsızlığınızla ilgili bölümü seçmelesiniz. Aşağıda çıkacak olan doktor isimlerinden istediğiniz doktoru seçip sağ tarafta belirtilen gün ve saatlerden boş olan ve size uygun olan zamana tıklamanız gerekir. Son olarak karşınıza çıkacak olan pencerede randevu bilgileriniz olacaktır. Bilgiler eğer doğruysa randevuyu kaydedebilirsiniz.

  MHRS ÜZERİNDEN AİLE HEKİMİNE NASIL RANDEVU ALINIR?

  Sisteme giriş yaptıktan sonra sayfanın aşağısında Aile Hekimine Randevu Al butonuna tıklayarak saat ve günlerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Ardından çıkacak sayfada yer alan bilgiler doğruysa randevunuzu kaydedebilirsiniz.

  MHRS üye olma | MHRS üzerinden hastane randevusu alma

  MHRS RANDEVU İPTALİ NASIL OLUR?

  MHRS üzerinden aldığınız randevunuzu randevu saatinden 15 dakika öncesine kadar iptal etme imkanınız vardır. Sisteme şifrenizle giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi bölümüne tıklayınız. Buradan iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafında bulunan "İptal Et" butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

  MHRS ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL YENİ ŞİFRE ALABİLİRİM?

  Sisteme ilk giriş yaptığınız yerde bulunan "Parolamı Unuttum" kısmına tıklayarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. Şifrenizi yenilemek için 2 yol var. İlki e-posta yoluyla olmaktadır. İkincisi ise cep telefonunuza gönderilecek olan sms ile yapılabilir.

  MHRS'DEN BAŞKASI İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

  MHRS T.C. Kimlik Numarası ile giriş yapılabilen bir uygulama olduğundan randvu alacağınız her kişi için başka bir MHRS üyeliği açmanız gerekir.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı