Gündem Haberleri

  MHP'li Vural'dan Erdoğan'a yalan haber sorusu

  A.A
  31.10.2008 - 16:11 | Son Güncelleme:

  MHP, Genelkurmay Başkanlığının terörle mücadele ile ilgili olarak Bakanlar Kuruluna verdiği brifingin bazı basın organlarında yer almasını Meclis gündemine taşıdı.

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve ilgili komutanların verdiği brifinge ilişkin bazı haberlerin çeşitli basın ve yayın organlarında yer aldığını belirtti. Vural, Başbakanlık Basın Merkezinin ise 30 Ekimde yaptığı açıklamada, “Bakanlar Kurulu toplantısının içeriği konusunda aynı kaynaktan üretildiği izlenimi veren asılsız bazı haberler yayınlanmıştır” denildiğini anımsattı.

  Bu haberlerin hangi kaynaktan üretildiğini bir soruşturma veya inceleme yapılıp yapılmadığını öğrenmek isteyen Vural, “Varsa bu kaynak kim veya kimlerdir? Hangi kaynaklar devleti yönetme durumunda olan en yüksek heyetin yaptığı gizlilik dereceli bir toplantısı hakkında haber üretmektedir? Devletin içinde bu tür haberleri üreten bir merkez mi bulunmaktadır? Türkiye'de illegal bir manipülatif ve asılsız haber yapan bir merkez var ise bu konuda ne tedbirler aldınız?” dedi.
  Vural, Başbakan Erdoğan'a, “Manipülasyonun amacı ve hedefi nedir? Bu haberler hangi manipülatif amaçlar için yapılmıştır? Manipülatif ve asılsız haber yapanlar hakkında ne gibi işlemler başlattınız?” sorularını yöneltti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı