GAZİANTEP HABERLERİ

MHP'li Taşdoğan'dan Tıp Bayramı kutlaması

DHA
13.03.2018 - 17:34Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA)- MHP Gaziantep İl Başkanı Yardımcı Doçent Doktor Ali Muhittin Taşdoğan, başta Türk hekimleri olmak üzere sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle yazılı açıklamada bulunan MHP Gaziantep İl Başkanı Yardımcı Doçent Doktor Ali Muhittin Taşdoğan, Sağlık Haftası olarak kutlanan bu haftanın Türk tarihinde önemli bir yeri olduğunu söyledi. İl Başkanı Taşdoğan açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: "Gözbebeğimiz İstanbul İşgal edildiğinde İngiliz askerleri her köşede idi. Yine bir 14 Mart’ta; 1919 yılında, İstanbul'da Tıp Fakültesi öğrencileri işgale karşı bir gösteri yaptı. Hocaları da destek verdi. Bu; işgale karşı ilk başkaldırı, kurtuluş savaşının önemli kıvılcımlarından biriydi. Türk Milleti'ni iyi tanıyan hekimler bu milletin esir olmayacağını dünyaya bir kez daha ilan etti. Güzelim cumhuriyet Türkiye’sinde Tıp Bayramı 14 Mart 1976 yılından beri; tüm bu nedenlerle tıp hizmetine emek verenlerin sorunlarının tartışıldığı, anıldığı, bilimsel çalışmaların teşvik edildiği bir bayram olarak kutlanmaya başlandı. Ülkenin her köşesinde hekimlerin, tıbbın ulaştığı en yeni ve en kaliteli hizmeti sunma anlayışıyla, insanlara sağlıklı yaşaması için, çeşitli zorluklara karşın, azimli ve özverili bir şekilde çalışarak, halkımızın takdirini kazanmaktadırlar. Kutsal bir görevi ifa eden hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarının en iyi şartlarda ve ortamlarda sağlık hizmeti verme imkânına kavuşmalarını gönülden diliyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum"
FOTOĞRAFLI

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde MHP'li Taşdoğan'dan Tıp Bayramı kutlaması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı