Gündem Haberleri

  MHP'li Şandır: Akan kanın sorumlusu Erdoğan

  DHA
  10.07.2007 - 15:54 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, PKK terör örgütünün Türkiye’yi mayın tarlasına çevirdiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Irak’ın Kuzeyi’ne bir operasyon düşüncemiz bulunmamaktadır’ demesini ise şiddetle kınadıklarını söyledi.

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Mersin 1’nci sıra milletvekili adayı Mehmet Şandır, Suphi Öner Öğretmen Evi’nde basın toplantısı düzenledi.

  Irak’ın Kuzeyi’ndeki Kandil Dağı’na PKK terör örgütüne yönelik olası müdahalenin aylardır konuşulduğunu ifade eden Şandır, “Ülkemiz her gün şehit vermektedir. Türkiye PKK tarafından mayın tarlasına dönüştürülmektedir. Her gün anaların yüreği yanmaktadır ve her yerden feryatlar yükselmektedir. Bütün bu gelişmelerden sonra Başbakanın ‘Irak’ın Kuzeyi’ne bir operasyon düşüncemiz bulunmamaktadır’ demesini, şiddetle ve nefretle kınıyorum. Madem böyle yapacaksınız, bu toplumu bu güne kadar niye oyaladınız?” dedi.

   

  “KANIN SORUMLUSU BAŞBAKAN”

  Başbakan Erdoğan’ın terör konusunda çelişkili ifadelerde bulunduğuna dikkat çeken Şandır, şöyle konuştu:

  “Erdoğan toplumun ve insanımızın aklıyla alay etmekte. Bu akan kanların sorumlusu Başbakan Erdoğan’dır. Güvenlik güçlerimiz Kuzey Irak’a müdahale edilmesi gerektiğini, bölücü terörün buradan kaynaklandığını ve teröristlerin buradan geldiğini, müdahale etmeye hazır olduklarını ısrarla söylüyor. Erdoğan ise, sanki Türkiye’yi değil, PKK militanlarını korumak gibi bir görevi varmış gibi güvenlik güçlerinin önünü kesiyor. Bir anlamda PKK terör örgütüne arka çıkıyor. MHP olarak bunun hesabını sonuna kadar soracağız. Toplumsal birliğimiz, bütünlüğümüz ve kardeşliğimiz akan kanlar üzerinden tehdit edilmeye, bir toplumsal çatışmaya zorlanmaktadır. Bölücü terörle mücadele, güvenlik güçlerinden önce siyasetin görevidir. İktidar güvenlik güçlerinin arkasında durmaz ve bir siyasi irade ortaya koymazsa, güvenlik güçlerinin eli kolu bağlanmış durumda olur.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı