KAYSERİ HABERLERİ

MHP’li Meclis Üyesi: AKP mensubu herkesle şahsım olarak siyasi dostluğum sona ermiştir

DHA
06.03.2018 - 15:32Son Güncelleme :
DHA

Cafer ZENGİN/KAYSERİ, (DHA)-KAYSERİ’nin Talas ilçesi Belediye Meclis Üyeleri, Ege Üniversitesi’nde 3 yıl önce bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin bir parka verilmesi yönünde bir süre önce talepte bulundu. Ancak AK Partili Üyeler, bu talebi reddedince MHP’li Belediye Meclis Üyesi Abdullah Çelebi, AKP mensubu herkesle bugünden itibaren şahsım olarak siyasi dostluğum sona ermiştir” açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Talas Belediye Meclis Üyeleri, Ege Üniversitesi'nde (EÜ) 2015 yılında çıkan olaylarda bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin bir parka verilmesi için belediye başkanlığına girişimde bulundu. MHP’li Meclis Üyesi Abdullah Çelebi, “Ülküdaşımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adının Talas’ımızda yaşatılması için hazırladığımız teklifi de Talas Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim ettik. Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz. İnşallah talebimiz değerlendirilir ve konu meclis gündemine gelir. Eğer talebimiz değerlendirilirse bu durum terör örgütleri ile yapılan mücadelede Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması çabası içindeki siviller açısından moral güç olacaktır” dedi. MHP’li Meclis üyelerinin bu yöndeki taleplerinin ardından konu Talas Belediye Meclis gündemine geldi. MHP’nin bu yöndeki talebini AK Partili Meclis üyeleri reddetti. Yaşanan bu duruma tepki gösteren MHP Meclis Üyesi Abdullah Çelebi ise “Bu bir samimiyet testiydi, maalesef testi geçemeyen AKP mensubu herkesle Bu günden itibaren şahsım olarak siyasi dostluğum sona ermiştir” açıklaması yaptı. Çelebi, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin Talas’ımız da bir parkta yaşatılması yönünde vermiş olduğumuz teklif yapılan Meclis Toplantısında AKP’li meclis üyelerinin red oylarıyla maalesef reddedilmiştir. Talas Belediye Başkanının gerekçesi  ‘Prensip olarak parklara şahıs ismi vermiyoruz, bunun yerine bir parkta sembolik olarak tüm şehitlerimizin ismi yaşatılması konusunda Büyükşehirle mutabık kaldık. Ayrıca Şehit ismi verdiğimiz parklarda olumsuz bir olay meydana geldiğinde fatura belediyemize kesilmektedir’ Bu mantıkla bundan sonra ya parklarımıza isim verilmeyecek, ya da çiçek böcek isimleri veya corç, maykıl gibi yabancı isimler vereceğiz. Tam TBMM’de görüşülen torba yasanın içerisine ‘terörle mücadele ederken hayatını kaybedenlerin yakınlarına ilave istihdam imkanı verilmesi hususunda madde eklenmesi’ hükmüne denk gelmesi de ilahi bir adalettir.  Bir yandan liderimize her türlü hakareti edeceksiniz biz devletin bekası diyeceğiz ve birlikte yürümeye gayret edeceğiz siz basit bir prensipten vazgeçemeyeceksiniz oh ne ala. Bu bir samimiyet testiydi, maalesef testi geçemeyen AKP mensubu herkesle Bu günden itibaren şahsım olarak siyasi dostluğum sona ermiştir. Kimse kusura bakmasın...”

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde MHP’li Meclis Üyesi: AKP mensubu herkesle şahsım olarak siyasi dostluğum sona ermiştir haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı