Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP'li Meclis üyesi 150 kişiyle AK Parti'ye geçti

  İHA
  20 Ekim 2015 - 12:05Son Güncelleme : 20 Ekim 2015 - 12:15

  MHP’li Darıca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uzun, partisinden istifa ederek yanındaki 150 kişi ile birlikte AK Parti’ye üye oldu. Uzun ve beraberindekilerin üyelik rozetlerini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık taktı.

  MHP’li Darıca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uzun, partisinden istifa ederek Ak Parti’ye katıldı. Aralarında dernek başkanlarının bulunduğu 150 kişi Uzun’a destek vererek AK Parti’ye üye oldu.

  Darıca Kültür Merkezinde düzenlenen törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve yeni üyelerin aileleri katıldı. Burada bir konuşma yapan Ahmet Uzun “Yaşadığımız çevrede ülkenin birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü yarınlara, halkın huzur ve refah içerisinde, halka hizmeti görev edinmiş, daha başarılı ve verimli bir birey olarak gördüğüm lüzum üzerine bundan sonraki siyasi yaşantıma Ak Parti saflarında devam etme kararı almış bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

  Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da AK Parti'ye katılanları kutlayarak "AK Parti yüzde 46 oy almış, 258 milletvekili var. CHP yüzde 24.9 oy almış, 132 milletvekili var. Milliyetçi Hareket Partisi yüzde 16.2 oy almış, 80 milletvekili var. HDP yüzde 13.2 oy almış, 80 milletvekili var. Böyle bir tabloda toplumumuzun önemli bir kısmının beklentisi AK Parti ve MHP’nin koalisyon kurması yönünde olur. Sayın Başbakanımız, ‘Bütün liderleri ziyaret edeceğim. En fazla oy alan ikinci parti olduğu için, anayasal nezaket gereği ziyaretlere CHP’den başlayacağız. Ancak gönlümüz MHP ile bir koalisyon kurmaktan yana. Tabanların birbirine en yakın olduğu, politikaların, özellikle dış politika ve eğitim olmak üzere, politikaların birbirine en yakın olduğu iki parti AK Parti ve MHP olduğu için böyle bir koalisyon gönlümüzde yatıyordu. Ama o ilk akşam Sayın Bahçeli’nin ‘Bir daha seçime gidelim’ düşüncesi maalesef sistemi kilitledi. Ondan sonra her toplantıda ‘Hayır’ cevabı verdi. Siyaset çözüm üretmek için var. Siyaset evet demek için var. Her şeye hayır demek kolay." diye konuştu.

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı