ADANA HABERLERİ

MHP'li Karakaya, Başbakan Yıldırım'a Şehir Hastanelerini sordu

DHA
11.05.2017 - 14:26Son Güncelleme :
DHA

ADANA, (DHA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, Türkiye genelinde aralarında Adana ve Mersin'in de bulunduğu çeşitli illerde kurulan 29 şehir hastanesini TBMM'ye taşıdı. Karakaya Mersin'deki önceki aylarda hizmete giren, Adana'da ise Eylül ayında açılması planlanan şehir hastaneleriyle ilgili önergesinde Başbakan Binali yıldırm'ın yanıtmalası istemiyle şu soruları sordu.
"Toplam projelerde yatırım tutarı içindeki kamunun payı yüzde kaçtır? Toplam projelerde özel sektörü temsilen kaç firma bulunmaktadır? Şehir hastanelerinin tamamını özel sektör mü işletecektir, işletme süresi kaç yıl olacaktır? Projeler için yapılan borçlanma tutarı ne kadardır? Hazine bu tutarın ne kadarına garantör olmuştur? Projelerin konumlandırıldığı araziler kime, kimlere aittir? Bahse konu araziler kamuya aitse, ücretsiz mi verilmiştir? Şehir hastanelerinin açıldığı yerlerde, mevcut kamu hastaneleri kapatılacak mıdır, yoksa hizmete devam edecek midir?"
ÖDENECEK KİRA NE KADAR?
Mevlüt Karakaya'nın önergesindeki ayrıca şu sorular yer aldı:
"Mevcut kamu hastaneleri kapatılacaksa eğer; sahip olduğu araç-gereç ve ekipmanları, teknik cihaz ve donanımları ne yapılacaktır? Sahip olunan kadrolu, sözleşmeli personelin durumu ve bunların tümünün sosyal hakları ne olacaktır? Şehir hastanelerinin her birinin toplam maliyeti ve bu hastanelere ödenecek yıllık ve toplam kira bedelleri ne kadardır, toplamda ödenecek kira bedelleri yatırım tutarının yüzde kaçıdır? Şehir hastanelerini işleten firmalara vergi ve harçlardan muafiyet sağlanacak mıdır?"

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden MHP'li Karakaya, Başbakan Yıldırım'a Şehir Hastanelerini sordu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'li Karakaya, Başbakan Yıldırım'a Şehir Hastanelerini sordu haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:44
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı