Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP'li Ertekin: Azlin Türk Kurultayı ile ilgisi yok

  Hürriyet Haber
  26 Aralık 2001 - 15:14Son Güncelleme : 26 Aralık 2001 - 15:14

  MHP Çorum İl Başkanı Ahmet Ertekin, MHP Çorum Milletvekili Abdülhaluk Çay`ın, Devlet Bakanlığı görevinden alınmasının, Türk Kurultayı ile ilgisinin olmadığını savunarak, "Çay`ın bakanlık görevinden alınması Genel Başkanımızın tasarrufudur,saygı duyuyoruz" dedi.

  Ertekin, düzenlediği basın toplantısında, görevinden alındıktan sonra Abdülhaluk Çay ile telefon görüşmesi yaptığını belirterek, ``Çay`ın ifadelerine göre, görevden alınmasının Türk Kurultayı ile ilgisi yok. Sayın Çay, konusunda Türkiye`nin sayılı uzmanlarındandı. Görevden alınması bizi hem şaşırttı, hem de üzdü`` diye konuştu.

  Çay`ın birikimlerinin önümüzdeki günlerde verilecek farklı bir görevle değerlendirileceğine inandığını bildiren MHP İl Başkanı Ertekin, şöyle devam etti:

  ``Çay`ın görevden alınması Genel Başkanımızın parti içi tasarrufudur, saygı duyuyoruz. Sayın Çay, bundan sonra çalışmalarına Çorum milletvekili olarak devam edecek.

  Abdülhaluk Çay`dan alınan Türk Cumhuriyetleri`nden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinin MHP Çorum milletvekilleri Vahit Kayrıcı veya Melek Denli Karaca`ya verilmesi yönündeki talebimizi parti genel merkezine ileteceğiz.``

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı