Gündem Haberleri

  MHP'li Ekici: 367 noktasında sıkıntı yaşanmayacak

  A.A
  27.07.2007 - 17:01 | Son Güncelleme:

  Yozgat'tan milletvekili seçilen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 noktasında sıkıntı yaşanmayacağını söyledi.

  Ekici, milletvekili mazbatasını aldıktan sonra, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ekici, Devlet Bahçeli'nin, cumhurbaşkanlığı seçiminde TBMM Genel Kuruluna gireceklerini açıkladığını, 367 noktasında bir sıkıntı olmayacağının işaretini verdiğini bildirdi.

  MHP'nin görevinin iktidarın çıkardığı her adaya kayıtsız şartsız oy vermek olmadığını da vurgulayan Ekici, AK Parti'nin cumhurbaşkanını seçecek yeterli sayıya sahip olduğunu, birinci turda olmasa bile daha sonraki turlarda cumhurbaşkanını seçebileceğini ifade etti.
  Ekici, MHP ile DTP'nin desteklediği bağımsız milletvekillerinin “sürtüşeceği” yönündeki iddialara ise bunun MHP'ye atılmış bir iftira olduğunu vurguladı.

  Ekici, şunları kaydetti:

  “Biz yeminini Türkçe yapan ve yeminine sadık kalan milletvekilleriyle neden sürtüşelim? Ama bu milletvekilleri Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne dönük, milli bütünlüğümüze dönük ve emperyalist sürecin işleyişine dönük bir faaliyete girerlerse biz adını koyuyoruz, ister DTP'li olsun, ister AK Partili olsun isterse hangi partili olursa olsun onunla mücadele ederiz.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı