Gündem Haberleri

  MHP'li Başkan: Bu olayda daha çok kişinin ihmali var

  Mustafa TURAPOĞLU/TOKAT, (DHA)
  14.10.2015 - 14:50 | Son Güncelleme:

  MHP Tokat Milletvekili Abdurrahman Başkan, Ankara’da 97 kişinin öldüğü bombalı terör saldırısı sonrası görevden uzaklaştırılan Ankara Emniyet Müdürü’nün günah keçisi seçildiğini söyleyerek, "Bu olay derinliğine incelendiğinde çok kişinin ihmali olduğunu göreceksiniz" dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başdanışmanı Tokat Milletvekili Abdurrahman Başkan, seçim çalışmaları kapsamında Tokat’ta Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde bulunan esnafı ziyaret etti. Ziyarette esnafa işlerinde kolaylıklar dileyen Başkan, 1 Kasım’da yapılacak seçimde destek istedi. MHP’li Başkan, ziyaretler sırasında açıklamalarda bulundu.

  Ankara’da 97 kişinin öldüğü bombalı terör saldırısı ile ilgili güvenlik zafiyetinin yaşandığını kaydeden MHP’li Başkan, şöyle konuştu:

  "Türkiye Cumhuriyeti’nde ilkler yaşanıyor. Başbakan’ın söyledikleri çok vahim. İşte, ’Bunlar biliniyordu ama eylem yapmadıkları için bunlar yakalanamıyordu’. Bir kere yeni terörle mücadele yasasında bununla ilgili önleme imkanları veriyor. Onu zaten hep başka şeylere kullanmak yerine devletin güvenliği için kullanmaları çok doğru olur. Sadece rakiplerini sindirmek adına ya da sizi eleştirenleri sindirmek adına kullanılması çok yanlış. Özellikle bu bombacılar bilinen, takip edilen, ki öğrendiğimiz birisi Suruç’taki canlı bombayla akraba. Bunlar ciddi bir hata. Burada güvenlik nerede. Türkiye’nin özellikle istihbarat birimleri bu konuda son derece geride kalmıştır. Şimdi Ankara Emniyet Müdürü, istihbarat ve güvenlik şube müdürü görevinden alınıyor. Peki Türkiye’nin çok önemli bir kurumu var. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) bununla ilgili zafiyeti var mıdır, yok mudur? Bununla ilgili neler yapmıştır, neler yapmamıştır? Güvenlik kuvvetlerine bununla ilgili bir bilgi vermiş midir? Vermişse bu bilgi işlenmemiş midir? Maalesef Türkiye bir Beyrut, Şam ve Bağdat görüntüsüne büründü. Türkiye bunu hak etmiyor."

  Yaşanan olay sonrası Ankara Emniyet Müdürü’nün günah keçisi sayılarak görevinden uzaklaştırıldığını kaydeden Başkan, olayın incelendiğinde birçok kişinin ihmali olduğunu göreceklerini belirtti.

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı