Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP'li bakanlar MHP yönetimine hesap verecek

  Hürriyet Haber
  31.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.05.2000 - 00:01

  BİRİNCİ yıldönümünü 29 Mayıs'ta dolduran koalisyonun MHP'li bakanları, Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla 1 yıllık icraatlarının envanterini çıkarıyor. Yapabildiklerini, yapamadıklarını ve karşılaştıkları engelleri sıralayacak olan MHP'li bakanlar, en geç önümüzdeki salı gününe kadar toplanacak Parti Başkanlık Divanı'na hesap verecekler.

  MHP'li bakanlar, hazırladıkları raporları Başkanlık Divanı'nda Bahçeli ve üyelere dağıtıp konuşma yapacaklar. Bahçeli ve Başkanlık Divanı da bakanlara bir nevi ‘karne notu’ verecek. Bu not verilirken, bakanların kendi sunuşları yanında, parti teşkilatının ve genel kamuoyunun bakanlar hakkındaki değerlendirmeleri de dikkate alınacak.

  Başkanlık Divanı üyeleri, karnesindeki zayıfları ile başarısızlığı tescil edilen bakanın değiştirilmesini talep edebilecekler. Ancak, revizyon konusunda son ve tek yetkili Devlet Bahçeli.

  Çiller, Yılmaz'ın memleketinde çay mitingi yapacak

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, siyasetteki rakibi ANAP Lideri Mesut Yılmaz'ı evinde vurmaya hazırlanıyor. Çiller, Karadeniz teşkilatlarının ısrarı üzerine önümüzdeki ay Yılmaz'ın seçim bölgesi olan Rize'ye giderek miting yapma kararı aldı. Çiller'in Rize mitinginde Yılmaz'ı halka şikáyet etmesi beklenirken, DYP'nin il teşkilatı da 16 Haziran'daki çay mitingi için şimdiden hazırlıklara başladı, teşkilatlar seferber edildi. Çiller, mitingde ağırlıklı olarak, çay ve fındığa ödenen baş fiyatların azlığını ve üreticinin sıkıntılarını işleyecek. DYP kurmayları, Çiller'in mitingde, hükümeti şikáyet edeceğini, Yılmaz'ı ise isim vermeden eleştireceğini söylediler. Bu arada DYP, Türklerin yurtdışında yoğun olarak yaşadığı ülkelerde örgütlenme kararı aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı