Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP'den yeni kasetlere büyük öfke

  ANKA
  02 Mayıs 2011 - 13:04Son Güncelleme : 02 Mayıs 2011 - 13:34

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, iki genel başkan yardımcısına ait olduğu iddia edilen kasetleri “bir takım soysuzların siyaseti” olarak tanımladı ve kaset siyasetine Türk milletinin itibar etmeyeceğini ifade ederek “Ahlâksız insan taslaklarının ahlâk hedefine koyarak Türk milliyetçilerini vurmaya çalıştığı silah geri tepecektir. Bu silahın namlusu korkaklık, kurşunu alçaklık, tetiği kahpeliktir. Kabzası da işbirlikçi AKP iktidarıdır. Silahın tetiğini çekenler namussuzlar ve zalimlerdir. Bu silah, onu kullananları vuracaktır” dedi.

  Yalçın, MHP’li iki Genel Başkan Yardımcısının istifalarına neden olan özel görüntülerinin dün devamının yayımlanması üzerine “Vicdanları kanatan kaset siyaseti” başlıklı yazılı bir açıklama yaptı.

  “HATALAR KİŞİSELDİR”

  Türk milliyetçileri üzerine yıllardır oynanan “seviyesiz ve pespaye” oyunların bütün rezaletiyle sürdüğünü, bu oyunların devamının gelmesinin de kendileri için sürpriz olmayacağını ifade eden Yalçın, “Ancak Milliyetçi Hareket, bir takım soysuzların düzenlediği tezgahları boşa çıkaracak güçtedir. Elbette siyaset yürüyüşünde yoldan çıkanlar her zaman bulunacaktır. İnandığı ve yaşadığı değerlere aykırı fiil ve davranışlarda bulunanlar çıkacaktır. Kirli oyunlar tertipleyenlerin tezgâhına düşenler hep olacaktır. Ancak hatalar kişiseldir. Türk milliyetçilerinin verdiği 40 yıllık fazilet mücadelesi, kimsenin şahsî kabahatleri yüzünden zarar görmeyecektir” dedi.

  Türk milliyetçilerinin, kendi ilke ve inançlarını çiğneyenler kim olursa olsun, aralarında barındırmadığını ve bundan sonra da barındırmayacaklarını belirten Yalçın, “Çürüyen yapraklar elbette düşecektir. Ancak ulu dava çınarının gövdesinden daima yeni filizler fışkıracaktır. Camiamız mensuplarından bazılarının nefislerinin ortaya dökülmesi, Milliyetçi Hareket’in etine aşerenlerin hangi tıynette olduğunu ortaya koyması bakımından manidar olmuştur. Bu vesileyle internet ortamında servis edilen çirkin görüntüler, sinsi plânlarına engel olarak gördükleri Türk milliyetçilerinin ahlâkını sorgulamaya kalkanların ne kadar hayâ ve namus yoksunu olduğunu göstermiştir” ifadelerini kullandı.

  Yalçın, “alçakça” olarak tanımladığı bu tür siyasi yöntemlerin daha önce de denendiğini ancak bunların hiçbirinin Türk milliyetçilerinin iktidar yürüyüşüne engel olamayacağını kaydederken insanların yatak odalarına kadar girilmesiyle gizliliği ortadan kaldıran, kişisel dokunulmazlıkları yok eden bütün metot ve mekanizmaları reddettiklerini, “vicdanları kanatan bu tür aşağılık yöntemlerin siyasi çıkar uğruna kullanılmasını” şiddetle kınadıklarını bildirdi.

  “TÜRK MİLLETİ HAYASIZCA SİYASET YAPANLARA İTİBAR ETMEMİŞTİR”

  Siyasette rekabeti kin, nefret ve husumete vardıranların, “her türlü alçakça yöntemi kullanarak” MHP’yi lekelemeye ve kamuoyu vicdanında mahkûm etmeye kalktıklarını vurgulayan Yalçın, “Milletimiz, haklıyı haksızdan, namusluyu namussuzdan ayıracak ferasettedir. Türk milleti, asıl hayâsızlığın, oy avcılığı uğruna başkalarının günahlarını ortaya sererek kendi sefillik ve rezilliklerini ele vermek olduğunu iyi bilmektedir. Türk milleti, teslimiyetçi varlıkları ile milleti yok sayan ve sorunlarına çözüm üretemeyen, oy devşirmek için her türlü seviyesizliği yöntem olarak seçen, başkalarının ırz ve namusunu ortaya sererek hayâsızca siyaset yapanlara hiçbir zaman itibar etmemiş, buna tevessül edenleri de hiçbir zaman affetmemiştir. Milletimiz, böylesi aşağılık metotlardan her zaman iğrenmiş, tiksinmiştir” görüşüne yer verdi.

  “ZULÜM İLE ABAD OLACAKLARINI SANANLARIN SONU BERBAT OLACAK”

  “Ahlâksız insan taslaklarının ahlâk hedefine koyarak Türk milliyetçilerini vurmaya çalıştığı silah geri tepecektir” diyen Yalçın, şöyle devam etti:

  “Bu silahın namlusu korkaklık, kurşunu alçaklık, tetiği kahpeliktir. Kabzası da işbirlikçi AKP iktidarıdır. Silahın tetiğini çekenler namussuzlar ve zalimlerdir. Bu silah, onu kullananları vuracaktır. Zulüm ile âbâd olacaklarını sananların sonunun berbat olduğunu hep birlikte göreceğiz. Başkalarının günahlarını kullanarak siyasette üste çıkmaya çalışanların müstahak olduğu şey, yerlerde sürünmektir. Türk siyasetinin atmosferine mide bulandırıcı kokuları salanlar, kendi siyasî oksijenlerini tüketmişlerdir. 12 Haziran seçimlerinde, nefessiz kaldıklarını acı bir şekilde göreceklerdir. Türk milleti, başkalarını kötüleyerek halkın gözünde yükseleceğini sananları hep yanıltmıştır. O bakımdan, 12 Haziran seçimlerinde milletimiz, aşağıların en aşağısı yöntemlerle Milliyetçi Hareket’i karalamaya çalışanlara hak ettiği dersi verecektir.”

  “İKTİDAR YOLUNDA BİZE AYAK UYDURAMAYANLAR ARAMIZDAN AYRILACAKTIR”

  Yalçın, Türk milliyetçilerini ahlâksızlıklar üzerinden yapılan saldırılara karşı durmaya çağırırken MHP’nin böylesi rezilce hücumlara karşı daima tek vücut olduğunu ve bundan sonra da her zamankinden büyük bir dayanışma ve azim içinde yoluna devam edeceğini vurguladı. “Türklük şuuru ve yüce dinimiz İslam’ın ahlâk anlayışından asla taviz vermeden faziletli mücadelemizi sürdüreceğiz” diyen Yalçın, şunları kaydetti:

  “Türk milliyetçileri olarak çıktığımız iktidar yürüyüşünde emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu yolda bize ayak uyduramayanlar aramızdan ayrılacaktır. Nefsine yenilenler, pusuda bekleyen nâmertlerin, alçakların pususuna düşenler çıkacaktır. Kişisel ihtiraslarına kapılarak, küçük menfaatler karşılığında aldanarak Milliyetçi Hareket kervanından ayrılanlar olacaktır. Türk milliyetçileri çıktıkları kutlu yolda nice puslu geceler, pusulu köşeler görmüştür. 12 Haziran seçimleri dolayısıyla önü kesilmek, tuzağa düşürülmek istenen MHP, karşısına çıkan bu pusulu dönemeçten de sabır, metanet ve teyakkuzla geçecektir. 12 Haziran seçimleri sonrasında da milletin teveccühüyle kötülük erbabının kirli tezgâhlarını başlarına geçirecektir.” 

  BAYKAL'DAN KASET SKANDALI YORUMU

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı