Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MHP'den 'acil' açıklama

  Hürriyet Haber
  18 Mayıs 2011 - 13:02Son Güncelleme : 18 Mayıs 2011 - 14:53

  MHP lideri Devlet Bahçeli, Siyaset Meydanı programında "Siyah şüpheli bir oto Genel Merkezimizin önünde görüldü. Bu siyah otoyu bulun" iddiasında bulundu. Bugün bazı gazetelerde Bahçeli'nin 'siyah şüpheli oto' dediği aracın fotoğrafının Almanya'da satışa çıkarılan ikinci el bir otomobile ait olduğu öne sürüldü. MHP'nin avukatı Hamit Kocabey, gazetecilere yaptığı açıklamada daha önce basına gösterilen fotoğrafın temsili olduğunun MHP tarafından belirtildiğini söyledi. Kocabey, MHP’li vekillerle ilgili görüntüleri yayımlayan sitenin de Faruk Bayındır’a ait kredi kartının bilgileriyle finanse edildiğini öne sürdü.

  MHP’nin avukatı Hamit Kocabey, kaset iddiaları ve MHP Genel Merkezi önündeki gizemli araçla ilgili açıklamalarda bulundu.

   

  İŞTE MHP'NİN AVUKATININ AÇIKLAMALARI / WEB TV

   

  Kocabey şunları söyledi: 

   

  /images/100/0x0/55eb2af5f018fbb8f8afb672Şu aracı size göstermek istiyorum. Sayın Genel Başkanımız temsili olarak bu fotoğrafı göstermişti. Özellikle bunun temsili bir araç olduğunu, plakanın sahte olduğunu açıklamıştır. Fakat bazı basın yayın organları, bu fotoğrafın Almanya'da bir galeride çekildiğini söylediler.

   

  0539....... numaralı bir cep telefonu numarasını da bugün savcılığa verdik. Bu telefon numarasının kayıtlarını istedik. Bu kayıtlar geldiğinde, bu internet sitesini kuranların ABD ile bağlantısını bulacaktır.

   

  Faruk Bayındır'a ait kredi kartı, bu telefonun sahibi tarafından taranmış ve ABD'ye yollanmıştır. Bu kredi kartı 5,5 ay gibi bir sürede 15 kez ayrı miktarlarda kullanılmıştır. İnternet sitesinin finansmanı da bu kartla yapılmıştır.

   

  /images/100/0x0/55eb2af6f018fbb8f8afb674Sınırlı bilgi veriyoruz. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdik ancak bir plakayı daha paylaşmak istiyoruz. Biz bu plakayı vermemiştik. Ancak basın yayın organları bunları açıklama zorunda bıraktı bizi.

   

  O araba buradaki çeşitli zamanlarda kayıt altına alınmıştır. Biz daha birşey açıklamadan, bu plakanın bir polis aracı olduğunu basın organlarını açıkladılar. Bizim ve Genel Başkanımızın açıkladığı bilgiler gerçektir. Biz bir CD hazırladık. O aracın nasıl geldiğini ve gittiğini göreceksiniz.

   

  Ayrıca videoları yayımlayan sitede AK Parti reklamının da bulunması dikkat çekicidir.''

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı