Gündem Haberleri

  MHP'den açık hava mitingi

  DHA- Erhan GÖGEM
  21.07.2007 - 09:49 | Son Güncelleme:

  MHP Kırıkkale İl teşkilatı tarafından Cumhuriyet meydanında düzenlenen miting de Milletvekili adayları Osman Durmuş, Köksal Tonga, Şevket Özsoy ve Yeşim Oktar Varlı, yaptıkları konuşmalarda, AKP hükümetine çatarak ülkeyi bölmekle suçladılar.

  Kırıkkale'nin Cumhuriyet meydanındaki kalabalığa hitap eden eski Sağğlık Bakanı Osman Durmuş, “Bu toprakta binlerce şehit kanı var, vatan hainlerini bu ülkeyi pazarlamalarına müsaade etmeyeceğiz. ‘Biz bu ülkeyi pazarlamakla mükellefiz’ diyenlere, ‘Babalar gibi satarız’ diyenlere, Mustafa Kemal gibi cevap vereceğiz, acele etmeyin. Başbakan, her geçen gün kendini kaybediyor ve çılgınlar gibi sağ sola saldırıyor. Önce MHP'ye saldırıyor. Çünkü kendisi ülkeyi bölmek istiyor. Türk'ü alt kimlik arasına koydu. Adam, her gün bir şey yumurtluyor. Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım” diyor. Zannediyor ki, ABD'nin Cumhurbaşkanının arkadaşı olacağını zannediyor. Ben Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım demek, halbuki 650 bin Müslüman'ın katiliyim, ortağıyım’ demektir. Başbakan milletin desteğini kaybettikçe, duramıyor. Sırtını bir yandan Barzani'ye yaslıyor. Erdoğan, suçüstü yakalanmıştır. Bölücü örgütün başını çıkartmak için, af çıkartma eğilimi var. Yani İmralı'dakini affedecekti, CHP bunu fark etmeseydi, şimdi dışarıda olacaktı. Şimdi çıkmış, ‘MHP bölücü başını affetti’ diyor” dedi.


  ‘MHP TEK BAŞINA İKTİDARA GELİYOR’

  Osman Durmuş, TBMM'de yapacağımız işler, TBMM başkanını, Cumhurbaşkanını ve milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldıracağız. Tayyip Erdoğan'ı Yüce Divan'a göndereceğiz, Enerji bakanını, Abdulkadir Aksu'yu, Yüce Divan'a göndereceğiz. PKK'nın uzantısı DTP li milletvekilleriyle ilgili Tayyip Erdoğan'a soruyor. İktidarı kaybediyorsun, DTP'liler de 30 vekil çıkartacak onlarla koalisyon kurar mısınız?’ demişti. Tayyip Erdoğan da temkinli davranıyor. Tayyip Erdoğan, 240 vekil çıkartacak da 30 DP'li ile iktidar olacak. Ölme eşeğim ölme. Abdullah Gül, Melih Gökçek'in pankartlarının Kırıkkale'deki bilbordları işin ise, kendisinin DP'lilerle yapacağı koalisyonu gizlemek için MHP'ye çatıyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı