SİVAS HABERLERİ

MHP'deki olağanüstü kurultay tartışmaları

AA / Merve Topuz
27.02.2016 - 15:30Son Güncelleme :

- Eski MHP Iğdır Milletvekili Oğan:- "Biz istemeyiz ki ülkücü hareket mahkeme salonlarından geçerek kurultayını yapsın. Ülkücü iradenin 548 değerli imzasına Sayın Genel Başkanı'mız saygı göstersin ve kurultay talebini yerine getirsin"- "Gel bizim ağabeyimiz, büyüğümüz ol, önümüze düş, kol kola kurultay salonuna beraber gidelim, o salondan tecelli edecek ülkücü iradeye de saygı duyup kol kola çıkalım"

AA / Merve Topuz

SİVAS (AA) - Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, ülkücü hareketin mahkeme salonlarından geçerek kurultay yapmasını kendilerinin de istemediğini belirterek, "Ülkücü iradenin 548 değerli imzasına Sayın Genel Başkanı'mız saygı göstersin ve kurultay talebini yerine getirsin" dedi.

Oğan, düzenlediği basın toplantısında, partide yaşanan milletvekili sayısındaki düşüş ve oy kayıplarının sebebinin bir kurultayda görüşülmesi gerektiğini söyledi.

Çözümün de o salonlarda aranması gerektiğini belirten Oğan, "Sayın Genel Başkan'a bir kez daha Cumhuriyet şehri Sivas'tan çağrıda bulunuyorum. Sayın Genel Başkan'ım, düşün önümüze hep beraber kurultaya gidelim. Söyleyecek sözü olan bütün arkadaşları toplayın, ortak aklı bulalım ve ülkücü iktidara hep beraber yürüyelim. Türk milliyetçilerini, ülkücüleri mahkeme salonlarına düşürmeyin" diye konuştu.

"Biz istemeyiz, ülkücü hareket mahkeme salonlarından geçerek kurultayını yapsın. Ülkücü iradenin 548 değerli imzasına Sayın Genel Başkanı'mız saygı göstersin ve kurultay talebini yerine getirsin" diyen Oğan, 1 Kasım seçimlerinden sonra ülkücü iradenin duruma el koyduğunu dile getirdi. Oğan, şunları kaydetti:

"Tüzüğümüzü demokratik hale getireceğiz. Bütün Anadolu'yu gezeceğiz. Genel merkezin dört duvarı arasında sıkışmış bir genel başkan değil Türk dünyasının tüm köşesini gezen genel başkan olmaya talibim. Halka gitmezseniz onlarla kucaklaşmazsanız halk size oy vermez. Şehidinin cenazesine gitmezsen halk sana oy vermez. Her bir vatandaşımıza sahip çıkacağız. 2019 milliyetçi hareketin iktidar yılı olacaktır. Terörün kökünün kazınacağı bir milliyetçi hareketin sözünü veriyoruz. Ülkücü hareket engellenemez diyoruz. Ama maalesef ki Balgat, ülkücü hareketin önündeki en büyük engeldir ve bu engeli kaldıracağız inşallah."

- "Genel Başkan'ımızdan sevgide kusur etmemesini bekliyoruz"

Oğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görev süresince başlarının tacı olduğunu dile getirerek, "Sayın Genel Başkan, partimiz, mecliste 4. parti oldu vicdanımız sızlıyor, bunu nasıl görmüyorsunuz, bunu nasıl içinize sindiriyorsunuz? Doğrusuyla, yanlışıyla, başarısıyla, başarısızlığıyla Sayın Genel Başkan'ımızdır. Saygıda asla kusur etmeyeceğiz. Ancak Sayın Genel Başkan'ımızdan da sevgide kusur etmemesini bekliyoruz. Gel bizim ağabeyimiz, büyüğümüz ol, önümüze düş, kol kola kurultay salonuna beraber gidelim, o salondan tecelli edecek ülkücü iradeye de saygı duyup kol kola çıkalım" ifadelerini kullandı.

Partilerinin iktidar olabilmesi için kendilerini günün şartlarına uyarlamaları gerektiğine işaret eden Oğan, "9 ışığı" günün şartlarına uyarlayacaklarını, danışma mekanizmasını geri getireceklerini, tüm partilileri, dava arkadaşlarını kucaklayacaklarını söyledi.

Oğan, "En büyük kucaklaşmayı da rahmetli Muhsin Başkan'ımızın emaneti Büyük Birlik Partisi ile yapacağız. Ön seçimi getireceğiz, kontenjan uygulamasını kaldırıp, 3 dönem kısıtlamasını getireceğiz. Gençliğimizin gücüyle yola çıkıyoruz. Merdivenleri 3'er 5'er çıkacağız. Çalışacağız, sizi yoracağız ve sizinle alın teri dökeceğiz. Çalışan, koşan, koşturan bir Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı olacağımın sözünü veriyorum. Mahkemeden netice çıktığı takdirde kurultayımızı toplayacağız. Biz her bir ülkücünün söz sahibi olduğu bir Milliyetçi Hareket Partisini yeniden yaratmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden MHP'deki olağanüstü kurultay tartışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'deki olağanüstü kurultay tartışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı