ÇORUM HABERLERİ

MHP'de bazı teşkilatların kapatılması

AA / Gazi Nogay
27.02.2016 - 15:56Son Güncelleme :

- MHP Çorum İl Başkanlığına Mehmet Akif Aras, Merkez İlçe Başkanlığına da Ertuğrul Onan getirildi

AA / Gazi Nogay

ÇORUM (AA) - MHP Çorum İl Başkanlığına Mehmet Akif Aras, Merkez İlçe Başkanlığına da Ertuğrul Onan'ın getirildiği bildirildi.

MHP'de Çorum'un da aralarında bulunduğu bazı il ve merkez ilçe teşkilatının partinin başkanlık divanı tarafından kapatılmasının ardından yeni atamalar yapılıyor. Bu kapsamda MHP Genel Merkezi tarafından Çorum İl Başkanlığına Mehmet Akif Aras, Merkez İlçe Başkanlığına da Ertuğrul Onan getirildi.

Aras, parti il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, bunalım ve buhranların olduğu dönemlerde dava adamlarına daha çok görev düştüğünü belirterek, parti teşkilatında daha önce de zor dönemlerde görev yaptığını, bu sıkıntılı günlerde MHP İl Başkanlığını aldığını söyledi.

MHP'nin Türkiye'nin istikrarı için önemli bir misyonu bulunduğunu vurgulayan Aras, AK Parti iktidarının politikalarını eleştirdi.

MHP'de parti tüzüğünün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Elazığ merkez, Bayburt merkez, Gümüşhane merkez ilçe teşkilatları MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden MHP'de bazı teşkilatların kapatılması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'de bazı teşkilatların kapatılması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı