ÇORUM HABERLERİ

MHP'de bazı teşkilatların kapatılması

AA / Oğuzhan Atik
27.02.2016 - 14:04Son Güncelleme :

- MHP Sungurlu İlçe Teşkilatında 3 kişi görevlerinden istifa etti

MHPde bazı teşkilatların kapatılması
AA / Oğuzhan Atik

ÇORUM (AA) - MHP Sungurlu İlçe Sekreteri Murat Keller ile 2 yönetim kurulu üyesinin istifa ettiği bildirildi.
Keller, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MHP'de son günlerde yaşanan olayların kendisini derinden üzdüğünü, şerefli bir maziye sahip partilerinin bugünkü yapılanlara layık olmadığını söyledi.

MHP'nin milletvekili sayısı bakımından HDP'nin gerisinde kalarak 4. parti olmasının büyük bir başarısızlık olduğunu ifade eden Keller, MHP Çorum İl Yönetimi ve görevden alınan ilçe teşkilatlarının yanında bulunduklarını kaydetti.

Keller, MHP'nin seçimlerdeki başarısızlığı ve son günlerde parti içinde yaşanan olaylar nedeniyle parti üyeliğinden ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

MHP Sungurlu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Şamil Büyükyıldız ise yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini anlatarak, partilerinde son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle istifa kararı aldığını ifade etti.

MHP Sungurlu İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adem Çeşitcioğlu da 42 yıldır bu davaya gönül verdiğini, MHP'de son günlerde yaşanan olayların kendisini derinden üzdüğünü dile getirdi. Partideki yönetim kurulu üyeliğinden istifa etme kararı aldığını bildiren Çeşitcioğlu, MHP genel merkezinin acilen olağan kongre kararı alması gerektiğini savundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden MHP'de bazı teşkilatların kapatılması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'de bazı teşkilatların kapatılması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı