KIRKLARELİ HABERLERİ

MHP'de bazı teşkilatların kapatılması

AA / Özgün Tiran
25.02.2016 - 19:31Son Güncelleme :

- MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şalk ve yönetim kurulu üyeleri, bazı illerdeki teşkilatların kapatılmasına tepki olarak görevlerinden istifa etti

AA / Özgün Tiran

KIRKLARELİ (AA) - MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Mesut Şalk ve yönetim kurulu üyeleri, parti genel merkezi tarafından bazı illerdeki parti teşkilatlarının kapatılmasına tepki olarak görevlerinden istifa etti.
Şalk, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, genel merkez tarafından bazı illerdeki teşkilatların kapatılmasına tepki olarak görevlerinden istifa ettiğini söyledi.

Kırklareli'nin de aralarında bulunduğu birçok MHP il ve merkez ilçe teşkilatının partinin başkanlık divanı tarafından yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatıldığını belirten Şalk, kendilerinin değişimden yana olduğunu ifade etti.

Partisinin olağanüstü kurultaya gitmesinden yana olduklarını anlatan Şalk, "Partimiz içerisinde son günlerde bir görevden alınma operasyonu diye bir akım başlatıldı. Genel merkezimizin aldığı karar bu doğrultuda oldu. Kırklareli ilimizde il başkanlığı kapatıldı. Kırklareli de bu görevden almalardan nasibini alan illerden bir tanesidir.18 il diye hatırlıyorum. Bu sayı her geçen gün yukarıya doğru çıkıyor" şeklinde konuştu.

Partililerine bugüne kadar kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Şalk, göreve yeni gelecek kişilere de başarılar temennisinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden MHP'de bazı teşkilatların kapatılması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 19 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'de bazı teşkilatların kapatılması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı