KIRKLARELİ HABERLERİ

MHP'de bazı teşkilatların kapatılması

AA / Özgün Tiran
24.02.2016 - 22:51Son Güncelleme :

- MHP Kırklareli İl Başkanı Yamaner: -"Kapattıklarını düşündükleri teşkilatlarımız değil, ülkücülerin gönül kapılarıdır. Unutulmamalıdır ki şahsi ikbal beklentileri, makam ve koltuk kaygıları, Türk milliyetçiliği davasından üstün değildir"

AA / Özgün Tiran

KIRKLARELİ (AA) - MHP Kırklareli İl Başkanı Kürşad Yamaner, il teşkilatının partisinin Başkanlık Divanınca kapatılmasına ilişkin, "Kapattıklarını düşündükleri teşkilatlarımız değil, ülkücülerin gönül kapılarıdır. Unutulmamalıdır ki şahsi ikbal beklentileri, makam ve koltuk kaygıları, Türk milliyetçiliği davasından üstün değildir" dedi.

Halk Eğitim Merkezi salonunda partililerle bir araya gelen Yamaner, burada yaptığı konuşmada, MHP'nin mensubu olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Genel merkez tarafından teşkilatının kapatılarak görevden alındığını belirten Yamaner, her zaman partisinin başarılı olması için çalıştığını kaydetti.

Ülkücü hareketin her kademesinde görev yaptığını ifade eden Yamaner, "Kapattıklarını düşündükleri teşkilatlarımız değil, ülkücülerin gönül kapılarıdır. Unutulmamalıdır ki şahsi ikbal beklentileri, makam ve koltuk kaygıları, Türk milliyetçiliği davasından üstün değildir. Bizler bu hukuksuzluğa boyun eğmeyecek, ülkücü iradenin tasfiyesine izin vermeyeceğiz. Biz sevgi anlayışını, tüm vatandaşlarımız arasında ve ülkücü camiada inşa edeceğiz" diye konuştu.

Yamaner, kendilerinin de arasında bulunduğu bazı il teşkilatlarının 22 Şubat'ta kapatıldığını anımsatarak, bozkurtların ocağına bedeli ne olursa olsun sahip çıkacağını aktardı.

Hiçbir zaman ocaklarını terk etmeyeceklerini anlatan Yamaner, şunları kaydetti:

"Görevden alınmam, davama olan aşktan, sevdadan bir nebze olsun eksiltmemiştir. Ben bu düşünce ve fikirlerle AKP’de, CHP'de de beş para etmem. Ben bu fikir ve düşüncelerle MHP’de çok para ederim. Ocağımızı terk etmiyoruz, sonuna kadar sahip çıkacağız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden MHP'de bazı teşkilatların kapatılması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 22 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'de bazı teşkilatların kapatılması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı