SAMSUN HABERLERİ

MHP'de bazı teşkilatların kapatılması

AA / Fatih Mehmet Kürkçü
24.02.2016 - 16:57Son Güncelleme :

- MHP Samsun İl Başkanlığına atanan Tekin:- "Hiçbir ülküdaşımızı ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, ülkücü ülkücünün öz kardeşidir mantığıyla hareket ederek Samsun'un ve camiamızın kanaat önderlerinin fikirlerini alarak, yeni baştan ülkücü hareketi teşkilatlandırmaya gayret edeceğiz"

AA / Fatih Mehmet Kürkçü

SAMSUN (AA) - MHP Genel Merkezince Samsun İl Başkanlığına atanan Taner Tekin, "Hiçbir ülküdaşımızı ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, ülkücü ülkücünün öz kardeşidir mantığıyla hareket ederek Samsun'un ve camiamızın kanaat önderlerinin fikirlerini alarak, yeni baştan ülkücü hareketi teşkilatlandırmaya gayret edeceğiz" dedi.

Tekin, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, il teşkilatının partisinin Başkanlık Divanınca kapatılması sonrası görevlendirildiğini belirtti.

Bu göreve kendisini layık gören MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başta olmak üzere tüm genel merkez yöneticilerine teşekkür eden Tekin, söz konusu süreçle ilgili genel merkezin kamuoyunu ve MHP camiasını bilgilendirdiğini anlattı.

Çocuk yaşlardan bu yana teşkilatın içinde yer aldığını vurgulayan Tekin, "Yetiştiğimiz ülkü ocaklarında öğrendiğimiz terbiye gereği 'görev alınmaz, görev verilir' mantığıyla genel başkanımız ve genel merkezimizin takdiriyle üzerimize yüklenen bu sorumluluktan zerrece kaçmayı düşünmedik" ifadesini kullandı.

Bugünden itibaren oluşturacakları yeni yönetim ile önceliklerinin camianın birlik ve beraberliğini sağlamak olduğunu belirten Tekin, "Hiçbir ülküdaşımızı ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, ülkücü ülkücünün öz kardeşidir mantığıyla hareket ederek Samsun'un ve camiamızın kanaat önderlerinin fikirlerini alarak, yeni baştan ülkücü hareketi teşkilatlandırmaya gayret edeceğiz. Üzerinde büyük zorluk olan bu görev, tabi ki bizleri onurlandırmış, şereflendirmiş ve gururlandırmıştır ama bir o kadar da sorumluluk yükünü omuzlarımıza yüklemiş ve bizleri zor günlerin beklediğini göstermiştir" diye konuştu.

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Tekin, "Biz, ülkesi ve vatanı uğruna her türlü tehlikeyi göze alan ülkücü kadrolardan yetişmiş nesilleriz. Önce ülkem ve milletim, sonra partim diyen bir liderin neferleriyiz. Bu anlayışla yine hem Samsun'umuz için hem de ülkemiz için en iyi politikaları geliştirip ekibimizle güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Tekin, bugüne kadar Samsun'da MHP'ye hizmet eden herkese teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden MHP'de bazı teşkilatların kapatılması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP'de bazı teşkilatların kapatılması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı