ZONGULDAK HABERLERİ

MHP Zonguldak İl Başkanı Ayan Özür Diledi

IHA
31.08.2015 - 17:42Son Güncelleme :

MHP ZONGULDAK İL BAŞKANI HAMDİ AYAN DÜN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÖRENLERİ ÖNCESİ SARF ETTİĞİ AĞIR SÖZLERDEN DOLAYI ZONGULDAK HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, partisinin karıştırılmak istendiği bir dönemde sarf ettiği sözlerden dolayı özür diledi.
Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak Milletvekili Zeki Çakan ile birlikte Ereğli ilçe başkanlığına gelen Hamdi Ayan, Milletvekili Çakan’ın ardından söz alarak, dün sarf ettiği bazı sözlerden dolayı Zonguldak kamuoyu ve halkından özür dilediğini söyledi. Ayan, Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili çıkarttığı vilayetlerde saldırıların yaşandığını söylediği konuşmasında “O anki atmosfer gereği sözler oldu. Bu benim kendime de yakıştırmadığım sözler oldu: açıkça söylüyorum. İlçe başkanlığımda dahil yaklaşık 11 yıldır başkanlık yapıyorum. Daha öncesi de var. Bu zamana kadar siyasette hep bir seviye ve birlik, beraberlik olsun diye gayret eden insanda benim. Şimdi biliyorsunuz ki 60 gün içerisinde bir seçim yapılacak. Milliyetçi Hareket Partisinin kadrolarına bir saldırı var. Bu sadece Ormanlı belediye başkanı ile alakalı değil. Bizim İl yöneticilerimize ‘Orada sen iş yapamıyorsun. Bizim yanımıza gel’ diyerek Partimizi dağıtmak isteyenler var. İşte böylesi bir süreçte bu hadise yaşanmıştır. Ağzımdan çıkan bu sözlerden dolayı Zonguldak halkından kamuoyundan, o cümleleri duyan bütün vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Ama biz kediye kedi demeliyiz arkadaşlar. Bunu da saklamamalıyız. Bu konularla ilgili benim şahsıma gelen diğer siyasi partilerin belediye, il meclisi üyesi olan arkadaşlarımız var. Görüşmek isteyenler var. Biz onlara şunu söylüyoruz. Seçildiğiniz partide kalmanızda fayda var. Siyasette seviye düşmesin. Süresi bittiği zaman gelin görüşelim diyoruz. Biz bunu yapıyoruz. Ama Milliyetçi Hareket Partisi’ne Beştepe’de ki Cumhurbaşkanının talimatı gereği Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili çıkarttığı vilayetlerde operasyon yaptırıyorsunuz. İşte burada bir sinir harbini ben yaşadım. İşte bundan dolayı Zonguldak Kamuoyundan Zonguldaklı hemşerilerimden özür diliyorum. Diğer kısımlarda bana göre fazlasını da hak etmişlerdir. Çünkü sizlerin de bilmediği bana gelen daha farklı bilgilerde var. İşte bu nokta da bir hadise yaşanmıştır. Onu söylemeye çalışıyorum. Ormanlı belediye başkanı ile ilgili söyledim: Kim nereye hizmet etmek istiyorsa etsin. Bundan dolayı bir problem yok. Ancak istediğimiz şu dur ki beraber yaşadığımız bu Zonguldak’ta, hep sıkıntıları dile getirdiğimiz bu Zonguldak’ta sırf siyaseten 3-5 oy alalım Milliyetçi Hareket Partisi’ne bir darbe vuralım diye bunları yapmaya gerek yok. Bunları anlatmaya çalışıyoruz biz. Dolayısıyla böyle bir sürece katkı sağlayan arkadaşlarımızın da aramızda gerek olmadığını anlatmaya çalıştık. Mesele budur” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden MHP Zonguldak İl Başkanı Ayan Özür Diledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MHP Zonguldak İl Başkanı Ayan Özür Diledi haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:57
Sayfa Başı